Nieinwazyjne zabiegi dla twarzy i ciała, pozwalające zachować młodą skórę

Nieinwazyjne zabiegi dla twarzy i ciała, pozwalające zachować młodą skórę

Medycyna estetyczna jeszcze do niedawna wiązała się jedynie z chirurgię plastyczną, obecnie jest to ogromna liczba różnych technik niechirurgicznych – dermatokosmetologia, kosmetologia sprzętowa, w tym medycyna laserowa, techniki iniekcyjne. Wygląd dla nowoczesnej kobiety jest bardzo ważny w znalezieniu partnera, w relacjach rodzinnych, dla rozwoju zawodowego. Ale najważniejszą okolicznością jest to, czy dana osoba się lubi, czy nie, ponieważ ma to bezpośredni wpływ na jakość jej życia. Dzięki zdobyczom medycyny estetycznej współcześni ludzie wyglądają znacznie lepiej niż ich rówieśnicy poprzednich pokoleń. Dziś nauka o pięknie jest w stanie rozwiązać wiele problemów estetycznych i psychologicznych.

Zabiegi na twarz odwracające procesy starzenia się skóry

Zabiegi anti-aging mają na celu przeciwdziałanie zmianom związanym z wiekiem oraz ich zapobieganiu. W rzeczywistości są to rozbudowane zabiegi kosmetyczne, w których stosuje się specjalne aktywatory, maseczki modulujące, liftingujące, kolagenowe, specjalne techniki masażu. Szczególną uwagę zwraca się na okolice szyi i dekoltu, zmarszczki mimiczne i starcze. W razie potrzeby przeprowadza się pielęgnację dłoni. Dla wzmocnienia efektu w zabiegu można zastosować dodatkowo zastrzyk substancji aktywnych (nawilżających, odżywczych, rozluźniających mięśnie) w głębsze warstwy skóry za pomocą fonoforezy lub lasertoforezy. Uwaga! Aby uzyskać wyraźny efekt przeciwstarzeniowy, można zastosować peeling retinolowy, różne techniki sprzętowe, takie jak laserowy lifting twarzy, diamentowa mikroresurfacing skóry, mezoporacja, fotoodmładzanie i frakcyjny laser resurfacing.

Mikrodermabrazja diamentowa dla regeneracji skóry

Metoda ta opiera się na procesie odnowy skóry. Mikrodermabrazja diamentowa to mechaniczne kontrolowane usuwanie górnych warstw skóry za pomocą diamentowych końcówek. Podczas zabiegu usunięte komórki są odsysane przez system próżniowy. Dzięki różnorodności końcówek zabieg ten można wykonać na różnych typach skóry, na różnych obszarach twarzy i ciała.

Procedura jest zalecana w przypadku:

  • Usuwanie blizn, rozstępów, przebarwień
  • Poprawa jakości skóry tłustej, porowatej
  • Osiągnięcie głębokiego oczyszczenia skóry
  • Korekta blizn po trądziku
  • Zmniejszenie głębokości zmarszczek
  • Przygotowanie skóry do zabiegów takich jak laser i fototerapia przed zabiegami estetycznymi
  • Przygotowanie konturu ust przed nałożeniem makijażu permanentnego.

Procedura aromaterapii

Zabieg aromaterapeutyczny wykorzystuje mieszankę różnych olejków eterycznych.To kompleks zabiegów składający się z oczyszczania skóry, peelingu, aromatycznego masażu twarzy, masażu skóry głowy i dłoni.Ten zabieg przeznaczony jest nie tylko dla ciała, ale także dla duszy. Przyjemność dotyku, zapachów i muzyki przyczynia się do spełnienia głównego zadania tego zabiegu: pełnego odpoczynku i napełnienia życiodajną energią w jak najkrótszym czasie.

Zabiegi kosmetyczne na twarz

Podstawowym zabiegiem jest profesjonalny zabieg dla konkretnego typu skóry. Struktura podstawowej pielęgnacji jest standardowa: oczyszczanie, peeling, masaż, maska, ale techniczne wykonanie zabiegu może się znacznie różnić. Wynika to z faktu, że w każdym przypadku stosuje się różne środki do oczyszczania i peelingu, wykonuje się różne techniki masażu, stosuje się różne maski. Głównym zadaniem tej procedury jest wyeliminowanie lekkiej nierównowagi skóry (nawilżenie, odżywienie, oczyszczenie) lub zapobieganie wszelkim naruszeniom w przyszłości.

Rozszerzona procedura pielęgnacji skóry

Rozszerzony zabieg to dogłębna pielęgnacja skóry, która polega na zastosowaniu bardziej aktywnych kosmetyków, rozwiązując jednocześnie kilka problemów oraz dodatkowej pielęgnacji słabych miejsc. Do zabiegu stosuje się specjalne ampułki, serum, dodatkowe maski. Zabiegowi podawane są okolice oczu i ust. Efektem zabiegów z tej grupy jest znaczna poprawa jakości skóry, a także dobry wypoczynek.

Laserowy lifting twarzy

Idealny bezbolesny zabieg na osiągnięcie szybkich rezultatów bez skutków ubocznych i ograniczeń. Zabieg laserowego liftingu twarzy składa się z biorewitalizacji laserowej oraz masażu laserowo-próżniowego. Biorewitalizacja laserowa to wprowadzenie rozdrobnionego kwasu hialuronowego do głębokich warstw skóry za pomocą lasera, jest alternatywą dla zabiegów iniekcyjnych w celu biorewitalizacji i wypełniania zmarszczek. Lasertoforeza kwasu hialuronowego umożliwia widoczne, znaczne odmłodzenie skóry bez operacji plastycznych, iniekcji i innych zabiegów inwazyjnych. W przypadku obecności policzków buldoga i podwójnego podbródka, głównym elementem zabiegu liftingu twarzy jest masaż laserowo-próżniowy. Rezultaty zabiegu widoczne są natychmiast, jednak, aby uzyskać trwały efekt wymaganych jest 5 zabiegów z tygodniową przerwą.

Lecznicze oczyszczanie skóry

Głównym zadaniem tego zabiegu jest mechaniczne oczyszczenie porów skóry, usunięcie prosaków, czyli białych ziaren. W zależności od stanu skóry, aby otworzyć pory i zminimalizować ból, powierzchnię poddaje się obróbce wstępnej parą wodną lub przygotowuje się przy użyciu specjalnych masek. Po mechanicznym oczyszczeniu skóra jest dezynfekowana i nakładana jest łagodząca maska przeciwzapalna, dodatkowo można zastosować laseroterapię w celu usprawnienia procesu gojenia. Uwaga! W leczeniu skóry problematycznej i trądzikowej możliwe jest zastosowanie innych zabiegów, takich jak peelingi chemiczne, leczenie trądziku laserem terapeutycznym, leczenie farmakologiczne przepisane przez dermatologa.

Leczenie trądziku laserem

Trądzik to choroba skóry, w której gruczoły łojowe wytwarzają nadmierną ilość sebum. Przy obniżonych właściwościach ochronnych skóry prowadzi to do powstawania zaskórników (otwarte i zamknięte kanały łojowe), następnie pojawiają się elementy zapalne (grudki i krosty), można zaobserwować głębokie torbiele, podczas gojenia tworzą się nieestetyczne blizny.Ten stan patologiczny prowadzi do emocjonalnego niepokoju i dyskomfortu. W leczeniu tej choroby wymagane są złożone środki, które polegają na odpowiedniej pielęgnacji skóry, kompleksie zabiegów kosmetycznych, w cięższych przypadkach konieczne jest leczenie farmakologiczne.

Jednym z najskuteczniejszych zabiegów kosmetycznych są zabiegi laserowe z reguły jest to cykl 7-15 procedur. Liczba zabiegów zależy od ciężkości stanu. Do forezy laserowej stosuje się środki przeciwzapalne, gojące rany, regenerujące. Laser wspomaga gojenie stanów zapalnych skóry, wzmacnia barierę ochronną skóry i ogranicza wydzielanie sebum. Inne zabiegi mogą być również stosowane w leczeniu trądziku, takie jak peelingi chemiczne i mikro-resurfacing diamentowy.

Mezoporacja dla poprawy jakości skóry

Obecnie najbardziej innowacyjnym i skutecznym zabiegiem z zakresu kosmetologii estetycznej i dermatologii jest mezoporacja, która pozwala na dostarczenie wysokocząsteczkowych substancji biologicznie czynnych do głębokich warstw skóry bez jej uszkadzania. Pod wpływem szybkich impulsów elektrycznych w skórze na setne sekundy otwierają się kanały wodne, przez które skóra otrzymuje silniej działające środki głębiej i w większych ilościach niż podczas elektroforezy czy fonoforezy. Efektem mezoporacji jest szybka poprawa jakości skóry: równomierna, gładka, ze zdrowym kolorytem, zmniejszenie głębokości zmarszczek, głębokie odżywienie i nawilżenie skóry. Gwarantuje to znacznie bardziej młodzieńczy wygląd i dobre samopoczucie.

Terapia mikroprądowa dla urody

Terapia mikroprądowa ma wyraźny efekt drenażu limfatycznego, dzięki stymulacji układu limfatycznego i krążenia. Owal twarzy nabiera wyraźniejszych konturów, poprawia się koloryt i elastyczność skóry, a zabieg wspomaga również syntezę kolagenu i elastyny. Terapia mikroprądami to przyjemny, bezbolesny zabieg, który jest szczególnie polecany osobom z predyspozycją do obrzęków.

Termolifting poprawia owal twarzy

Przyjemny, bezbolesny i bardzo skuteczny zabieg poprawiający owal twarzy, poprawiający strukturę skóry, szczególnie szyi i dekoltu, wygładzający zmarszczki, dla uzyskania trwałego efektu liftingu. Zabieg wykorzystuje jednocześnie trzy czynniki fizyczne: próżnię, laser na podczerwień i radiolifting. Podczas pracy na obszarze powiek górnych i dolnych wykorzystywane są tylko dwa czynniki fizyczne: podciśnienie i lifting radiowy. Rezultaty po zabiegu widoczne są od razu, jednak do uzyskania trwałego efektu wymagany jest cykl 6 zabiegów z częstotliwością 1 raz w tygodniu.

Przygotowanie skóry twarzy i ciała na okres jesienny

Zazwyczaj latem nie chodzimy na zabiegi kosmetyczne. Po pierwsze odpoczywamy, a po drugie istnieją poważne przeciwwskazania do wielu zabiegów ze względu na zwiększone promieniowanie ultrafioletowe. Warto jednak wziąć pod uwagę, że nasza skóra starzeje się najszybciej w miesiącach letnich. Nie ma specjalnych procedur przygotowania skóry na okres jesienny. Najlepiej przygotować skórę do zabiegów, którym planujesz poddać się jesienią lub zimą: zapewnić sobie kompleksową pielęgnację w domu, aby wzmocnić barierę i właściwości ochronne skóry, stosując preparaty odpowiednie dla każdego rodzaju skóry i dla wszystkich grup wiekowych.

Zabiegi nawilżające i zastrzyki

Na początek warto wybrać biorewitalizację laserową za pomocą zimnego lasera.Ta procedura zadziała, nawet, jeśli słońce jest nadal bardzo aktywne. Skóra jest nasycona kwasem hialuronowym, substancjami odżywczymi i pierwiastkami śladowymi. Podobny efekt uzyskuje się stosując mezoporację. W tym przypadku wszystkie dobroczynne substancje wnikają głęboko w warstwy skóry nie pod wpływem lasera, ale pod wpływem efektu elektrycznego. Dla poprawienia charakterystyki skóry można również zastosować plazmolifting i PRF i rozpocząć procesy nawilżania i redukcji, aby stymulować regenerację skóry poprzez osocze krwi.

Delikatne peelingi

Oprócz tych wszystkich zabiegów doskonale sprawdzają się lekkie peelingi: peeling z kwasem migdało wym dla cer tłustych, peeling bursztynowo-glukonowy, czy peeling z kwasem mlekowym dla cery suchej.Te peelingi pomogą nawilżyć skórę, a na jesieni bez problemu można wybrać peeling z retinolem lub peeling z kwasami owocowymi i rozpocząć wszelkie zabiegi laserowe. Wszystkie wymienione procedury nie mają przeciwwskazań dotyczących ekspozycji na słońce.Taki optymalny etap przejściowy między letnimi a jesiennymi zabiegami pozwoli pozostać piękną przez cały rok.

Dodaj komentarz