Czy inwestując niewielkie kwoty możemy zarobić

Czy inwestując niewielkie kwoty możemy zarobić

Nie każdy może pozwolić sobie na duże inwestycje. Niemniej jednak nawet i małe pieniądze są w stanie przynieść nam zysk. Najtrudniejsze są zawsze początki. Jeśli już zrobimy pierwszy krok, dalsze inwestowanie przyjdzie nam dużo łatwiej. W co inwestować małe kwoty?

W co inwestować małe kwoty – Konta oszczędnościowe i lokaty

Ten sposób nie przyniesie nam niestety kokosów. Odłożenie pieniędzy na lokatę lub oprocentowany rachunek może być jednak pierwszym krokiem do nauki inwestowania. Zakładanie lokat nie wymaga od nas żadnej specjalistycznej wiedzy, dlatego też może to robić każdy. Zanim jednak skusimy się na konkretną ofertę, warto wcześniej porównać propozycje banków. Czasem może się okazać, że warto założyć nowe konto w innej spółce.

Obligacje

Długoterminowe obligacje również są prostym i bezpiecznym sposobem na ulokowanie swoich pieniędzy. Najbezpieczniejsze są obligacje emitowane przez państwo. Ryzyko, że nie zostaną wykupione, jest minimalne i może się to stać właściwie tylko wtedy, gdy dojdzie do upadku państwa. Nieco bardziej dochodowe są obligacje korporacyjne, ale wiążą się one także z większym ryzykiem.

Fundusze inwestycyjne

Małe kwoty mogą być z powodzeniem lokowane na funduszach inwestycyjnych. Jednostki mogą być kupowane on-line za pośrednictwem konta bankowego. Plusem funduszy inwestycyjnych jest to, że przy względnie dużym zysku istnieje niewielka szansa na stratę. Oczywiście jest to możliwe, ale zdarza się naprawdę rzadko. Wszystko przez to, że fundusze umieszczają pieniądze w wielu różnych spółkach, stąd straty są często pokrywane z zysków.

Fundusze inwestycyjne indeksowe

Fundusze indeksowe mogą przynieść dochód lub stratę z zależności od tego, w którą stronę pójdzie rynek. Przy długoterminowych inwestycjach warto zainteresować się tą opcją, gdyż opłaty są tu dużo niższe niż w przypadku zwykłych funduszy inwestycyjnych, a w dodatku rynki mają to do siebie, że zazwyczaj idą w górę.

Inwestycje inaczej – w co inwestować małe kwoty

Dysponując niewielkimi pieniędzmi, ciężko jest osiągnąć duży zysk. Z tego też powodu najlepszym pomysłem może być zainwestowanie w siebie. Na początku najlepiej zastanowić się nad swoimi wydatkami. Nasza lodówka ma już 30 lat i pobiera więcej prądu niż reszta urządzeń? Warto kupić nową i zacząć oszczędzać na prądzie. Zarówno nasz portfel, jak i środowisko bardzo się z tego ucieszą.

Warto także pomyśleć o różnych kursach i szkoleniach podnoszących nasze kwalifikacje. Pracodawcy bardzo cenią sobie różnego rodzaju umiejętności i zazwyczaj każdy kolejny kurs wiąże się z podwyżką.

Skoro wiemy już, w co inwestować małe kwoty, pora przejść do działania.

1 Comment

Dodaj komentarz