A co Ty wiesz o bębnach?

A co Ty wiesz o bębnach?

Bębny istnieją już od bardzo długiego czasu. Niektórzy mówią, że nawet od 6000 lat pne. Nie jest to więc nic dziwnego, że są stosowane do różnych sytuacjach i rozwinęła się ich szeroka gama różnych typów. Zgodnie z powyższym, wszystkie bębny lub membranofony (klasyfikacja techniczna), składają się z co najmniej jednego bębna – głowicy lub bębna ze skóry. Bęben jest jednym z instrumentów stworzonych do wytwarzania dźwięku. Najczęściej jest wykorzystywany jako instrument muzyczny jako część grupy perkusyjnej, co może być używane w rytuałach lub celach rozrywkowych, jak np w zespołach rockowych. Na całym świecie, bębny były już tworzone z wielu materiałów, w tym z drewna, metalu, plastiku, a nawet gliny.

Materiał górnej warstwy bębna może również zmieniać się w zależności od miejsca w różnych kulturach. Na skóry na bęben wykorzystywano już różne zwierzęta, takie jak owce, kozy i antylopy. Mogą być również stosowane materiały syntetyczne. Nie jest rzadkością, to że można zobaczyć układ bębnów w zestawach perkusyjnych. Dzięki temu muzyk użyć wszystkich swoich kończyn aby produkować wiele dźwięków.

Istnieje kilka prostych klasyfikacji bębnów, które mogą być brane pod uwagę. Kształt jest niewątpliwie najbardziej znanym w odniesieniu do większości bębnów należących do jednej z tych form: mogą to być bębny cylindryczne, zwężone bębny czy też bębny kubkowe.

Jest jeszcze inna klasyfikacja która zależy od korpusu. Bęben może posiadać dwie głowice po obu stronach korpusu, albo, alternatywnie, jeden bęben w górnej części korpusu. Istnieją bębny, które zostały zaprojektowane, aby były łatwe do noszenia, takie jak te wykorzystywane w paradach ulicznych i bębny, które są nieruchome.

Gdy słuchamy muzyki, takiej jak rock, bębny który słyszymy są nieuchronną częścią wspomnianego zestawu perkusyjnego – wybór bębnów musi być oparty o to, by były one używane razem w harmonii. Dźwięki i rytmy jakie można stworzyć z zestawu perkusyjnego są tak zróżnicowane, że wiele gatunków muzycznych można wykorzystać w ramach stworzenia preferowanego brzmienia.

Bęben basowy jest duży i tworzy bardzo niskie dźwięki. Dokładniej mówimy o orkiestrowym bębnie typu basowego. Orkiestrowe bębny są większe od innych i są wykorzystywane głównie na koncertach orkiestrowych. Bęben obecnie jest uważany za istotny składnik w ramach każdego zestawu perkusyjnego i może składać się z maksymalnie trzech jednostek o różnej wielkości. Najważniejsze jest to, by wybrać bęben odpowiedni do swoich potrzeb. Aby dowiedzieć się więcej na temat bębnów warto poszperać w sieci internetowej.

Dodaj komentarz