Schudnij stosując te proste triki

Schudnij stosując te proste triki

Gonitwa za wymarzoną sylwetką nie jest prostą rzeczą. Wymaga ona bowiem sporej samodyscypliny i dużego zaangażowania, jednakże osiągnięte wyniki w pełni rekompensują te trudy. Dobrą wiadomością jest jednak to, że istnieją metody na ułatwienie sobie tego okresu. Zatem w jaki sposób usprawnić zrzucanie nadprogramowych kilogramów.

Wyrzuć napoje

Twoimi sprzymierzeńcami są: woda, herbata oraz kawa. No można jeszcze do tego grona dodać zioła takie jak np. melisa czy mięta. Napoje te są pozbawione kalorii dzięki czemu oprócz zaspokojenia Twojego pragnienia nie będą uzupełniać zapotrzebowania kalorycznego. To bardzo dobrze, ponieważ im mniej kalorii wypijasz tym większa szansa, że nie przekroczysz swojego dziennego zapotrzebowania z deficytem.

Napoje słodzone czy gazowane są w stanie dostarczyć Ci nawet kilkaset dodatkowych kalorii. Sprawa ma się podobnie nawet w przypadków soków. Wydawać by się mogło, że soki to samo zdrowie i można pić je bez obaw. Niestety, ale szklanka soku pomarańczowego 100% dostarczy nam nawet 250 kcal.

Wprowadź post przerywany

Jest to coraz bardziej popularna metoda żywienia. Post przerywany polega na wydzieleniu w ciągu swojej doby specjalnego przedziału czasowego, w którym przyjmujemy kalorie oraz takiego, w których tych kalorii nie przyjmujemy. Bardzo popularny jest podział 16/8 czyli 16 godzin postu i 8 godzin, w których jeść możemy. Dla przykładu posiłki spożywamy w godzinach 12-20. Oczywiście godziny należy dobrać do swojego trybu życia i możliwości zdrowotnych.

Post można również rozciągnąć bądź skurczyć na np. 10 lub 12 godzin, w których przyjmujemy kalorie. Dlaczego post przerywany pomaga w odchudzaniu? Otóż w momencie kiedy Twojemu organizmowi skończy się “paliwo” w postaci dostarczonych przez Ciebie kalorii jest on zmuszony sięgnąć do zmagazynowanej tkanki tłuszczowej i to z niej pobrać energię.

Zaprzyjaźnij się ze sportem

Mówi się, że “sport to zdrowie”. W tym powiedzeniu jest naprawdę dużo racji. Najważniejsze w tym jest jednak to aby aktywność fizyczną dobrać według swoich własnych upodobań. Długie spacery, bieganie, rower a może siłownia? Wszystko zależy tak naprawdę od Ciebie. Sport powinien sprawiać Ci przyjemność oraz pomagać w odstresowaniu się. Dodatkowe spalone kalorie niech będą po prostu bonusem w tej przyjemności.

Oczywiście przy odchudzaniu polecana jest siłownia. Wykonywanie najskuteczniejszego w tej materii treningu siłowego będzie znacznie prostsze i łatwiejsze właśnie w tym miejscu. Dzięki regularnym wizytom na siłowni oprócz zrzucenia nieco kilogramów będziesz mógł również wyrobić sobie masę mięśniową.

Dodaj komentarz