Na co zwrócić uwagę, kupując kosmetyki naturalne w sklepie internetowym?

Na co zwrócić uwagę, kupując kosmetyki naturalne w sklepie internetowym?

Coraz więcej konsumentów decyduje się na naturalną pielęgnację, będąc świadomym zbawiennych właściwości składników pochodzących z natury. Kosmetyki naturalne są nie tylko bezpieczne dla naszej skóry, ale również mają dużo korzystniejsze działanie i szersze zastosowanie. Naturalna pielęgnacja ciała, twarzy i włosów, daje najlepsze efekty, ponieważ kosmetyki z organicznym składem, są remedium na problemy, z którymi się borykamy, a nie jedynie tuszują je.

Dlaczego warto stosować naturalną pielęgnację?

W środkach do pielęgnacji z naturalnym składem znajdziemy tylko takie składniki, które są niezbędne, aby zadbać o konkretny typ skóry, czy włosów. Producenci ręczą tym odpowiednimi certyfikatami i starają się, aby spełnić wszelkie oczekiwania świadomych konsumentów. Kosmetyki naturalne, które wiodą prym to przede wszystkim te pochodzące Indii oraz Rosji. Składy są praktycznie w pełni naturalne, pozbawione silnych detergentów oraz szkodliwej chemii. Ponadto kosmetyki te są dużo lepiej tolerowane przez skórę i włosy.

Kosmetyki drogeryjne z syntetycznymi składami, często maskuję tylko problemy np. suche włosy, wcale nie stają się bardziej nawilżone, jedynie zawarte w składzie silikony, dają efekt, gładkiego włosa. W takiej sytuacji po zaprzestaniu korzystania z danego produktu dalej mamy problem, a czasem nawet, dolegliwość się pogłębia.

Kosmetyki naturalne nie maskują problemów suchych włosów, czy tłustej skóry. Dzięki wyciągom roślinnym i olejom pomagają w walce z daną przypadłością, a czasem nawet pomagają się jej całkowicie pozbyć.

Na co zwrócić uwagę, kupując kosmetyki w sklepie internetowym?

Kosmetyki naturalne w sklepie Henny.pl to miejsce, w którym jest każda z Pań znajdzie coś dla siebie. Aby dobrze dobrać sobie naturalną pielęgnację i zakupić faktycznie produkty, które spełnią nasze oczekiwania, musimy wiedzieć, na co zwrócić uwagę kupując je.

  • Skład

Powinien być obfity w wyciągi roślinne i oleje. W składzie nie powinno być silnych detergentów (np. sodium laureth sulfate, sodium lauryl sulfate), alkoholu (alcohol denat), parabenów (propoylparaben, methylparaben, ethylparaben) i oczywiście silikonów (wszelkie substancje z końcówką siloxane, silicone, methicone, czy silanol).

  • Ekologiczne, to nie to samo co organiczne

Często producenci kuszą tym, że ich produkt jest ekologiczny, albo bio. Oznacza to często tyle, że opakowanie pochodzi z recyclingu, albo jest biodegradowalne. W składzie dopiero na końcu znajdziemy składniki roślinne, co oznacza, że jest ich niewiele. Dlatego, dokładnie czytajmy etykietę.

  • Potrzeby naszej skóry i włosów

Dokładnie przeczytajmy, na co pomagają określone oleje i wyciągi roślinne. Jeżeli właściwie je dobierzemy pod kątem typu naszych włosów, czy skóry to kosmetyk dobrze zadziała. Jeżeli nie jesteśmy pewni, możemy skorzystać z porady na stronie internetowej.

Dodaj komentarz