4 sposoby by lepiej… żyć!

4 sposoby by lepiej… żyć!

Zastanów się, jakby to było poczuć się naprawdę szczęśliwą. Nie wierzysz, że to możliwe? Znany psycholog Philip G. Zimbardo twierdzi, że czasem wystarcza zmiana nastawienia. Jego sposoby są proste. Nie czekaj, zmień swoje życie na lepsze już dziś.

  1. Bądź dumny że swojej pracy

Starasz się robić wszystko dobrze, na ile możesz, dlatego doceniaj siebie. Zobacz, ile rzeczy potrafisz, jak świetnie sobie radzisz. Przypomnij sobie, co ostatnio ważnego robiłeś w firmie, ile się przy tym napracowałeś. Opowiedz o tym komuś i ciesz się z tego. Staraj się raz w tygodniu przyjrzeć się swojej pracy i docenić swoją rolę

  1. Bądź spontaniczny

Warto podchodzić do swojego życia twórczo jak artysta. Dostrzegaj niezwykłość otaczającego cię świata, ponieważ jest on inspiracją dla dobrego życia. Gdy czujesz się połączony z naturą, zachwycasz się śpiewem ptaków czy szumem morza, ogarnia cię spokój. Rób jedno zdjęcie dziennie lub tygodniowo, niezależnie od tego, czym się aktualnie zajmujesz. Na koniec roku będziesz mieć gotowy pamiętnik fotograficzny minionego roku. Zobaczysz ile dobrych i pięknych rzeczy cię spotkało.

  1. Wprowadź ład w jedzeniu

Lekarze i psycholodzy obserwują, że ludzie wracają z urlopu ciężsi o kilka kilogramów. Gofry, lody, piwo i smażona rybka, nakładanie wielkich porcji w hotelowej stołówce – kto z nas tego nie zna? Na wakacjach często zachowujemy się jak nienasyceni hedoniści, bo przecież żyje się tylko raz. Przykład warto brać od mieszkańców krajów azjatyckich, dla których jedzenie jest źródłem wartości odżywczych, a nie przyjemności. Warto zająć się prawdziwą przyczyną zajadania. Zobacz jakie emocje w sobie nosisz i dlaczego próbujesz je zaspokajać jedzeniem. Jeśli winę ponosi stres, sięgnij po techniki relaksacyjne. Zadzwoń do przyjaciółki, by się wygadać i wyrzucić niechciane emocje.

  1. Odkryj, co cię naprawdę uszczęśliwia

Według psychologów szczęście to coś więcej niż odczuwanie radości. Jeśli sprowadzamy je do emocji tu i teraz, to mamy pewność, że szybko zniknie. Prawdziwe szczęście daje nam tylko poczucie życiowego sensu. Z badań psychologów wynika że najszczęśliwsi ludzie często pochodzą z biednych miejsc. Ich sytuacja powoduje, że muszą mieć bliskie więzi, dzielić się tym, co mają i dbać o siebie nawzajem. Ludzie którzy żyją teraźniejszością są szczęśliwsi, w przeciwieństwie do osób, które ciągle rozmyślają o przeszłości lub lękają się przyszłości. Bierz z nich przykład i bądź uważny na to co cię spotyka. Dzięki temu więcej będziesz rozumieć i akceptować.

Dodaj komentarz