Style sukien ślubnych

Style sukien ślubnych

Rozpoczynając przygotowania do ślubu bardzo często nasze myśli zmierzają w konkretnym kierunku – sukni ślubnej. Nie jest przecież mitem, że panna młoda potrafi męczyć się podczas bezsennych nocy, rozważając bez końca, które sukienki ślubne będą do niej pasować, a które należy odrzucić. Musimy przy tym pamiętać, że wybieramy je nie tylko pod własne preferencje, ale także pod wyznaczony przez nas styl wesela. Idealne przyjęcie weselne musi być bowiem spójne w każdym aspekcie, również jeśli chodzi o kreację panny młodej. Nie zawsze każdy model sukienki ślubnej będzie pasował chociażby do miejsca, w którym odbędzie się ślub. Coraz częściej rezygnujemy ze ślubu w kościele np. na korzyść uroczystości nad brzegiem morza czy w małej kapliczce na uboczu. Możemy także zdecydować się tylko na ślub cywilny w urzędzie. Nie zawsze więc suknia ślubna w stylu księżniczki z bajki będzie pasowała do okoliczności.

Styl PRL

Coraz więcej osób decyduje się także na ślub w nietypowym stylu PRL-owskim. Prócz wybrania odpowiedniej sali, przypominającej strażacką remizę i wybrania się tam starą Warszawą, panna młoda musi także zadbać o kreację rodem z Peweksu. Jakie sukienki ślubne sprawdzą się najlepiej? Proste, bez większej ilości dodatków, najlepiej białe. Tu nie ma miejsca na duże dekolty czy krótkie kreacje – w tamtych czasach suknia ślubna zakrywająca wszelkie części ciała była dużo bardziej atrakcyjna. Długie rękawy i niezbyt opięty krój będą idealnym wyborem.

Vintage

Tu musi królować indywidualny, artystyczny wręcz styl. Owszem, vintage to przede wszystkim połączenie prostoty (niczym w czasach międzywojennych) z klasyczną elegancją, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by odrobinę ubarwić ją tym, co w latach 20stych było na czasie. Piórka, korale, frędzle i oczywiście wachlarze. A do tego oczywiście brak jakichkolwiek rękawów i nieskrępowana przewiewność tkanin. Zwróćcie także uwagę na sukienki ślubne o obniżonym stanie. Barwy warto jednak dobierać z umiarem – w tamtych czasach to cieliste kolory były najbardziej modne. Nie zapomnijcie także o niezastąpionej opasce na głowę. A jeśli chcecie wyglądać jak Audrey Hepburn, zaopatrzcie się także w cygaretki.

Rustykalny

Pełne zrozumienie natury, wszechobecne drewno i oczywiście kwiaty – w stylu rustykalnym najważniejsze jest to, byśmy były jak najbliżej natury. Także przy wyborze sukni. Najpiękniejsze rustykalne sukienki ślubne będą opierać się na prostym kroju i bardzo luźnym stylu. Tu sprawdzi się przede wszystkim biel, którą powinnyśmy złagodzić kwiatowymi elementami – przede wszystkim w ślubnym upięciu włosów oraz w biżuterii. Nie musimy przejmować się długością kreacji, choć najczęstsze są jednak długie suknie bez dużej ilości dodatków. Pięknie będą prezentować się także kreacje odsłaniające ramiona, zwłaszcza jeśli macie długie włosy, które chcecie zostawić rozpuszczone. Sukienki ślubne w tym stylu z pewnością oczarują każdą uwielbiającą naturę przyszłą pannę młodą.

Romantyczny

Tutaj bez dwóch zdań prym wiedzie koronka. Ten materiał sprawi, że będziesz nie tylko romantyczna ale i elegancka. Możesz wybrać zarówno sukienkę ślubną w całości zaprojektowaną z koronki, jak i zrobić z niej tylko dodatek. Wszystkie opcje sprawią, że będziesz wyglądać pięknie i z klasą. To ponadczasowy materiał. Można powiedzieć, że jest modny od zawsze. I nie wygląda na to aby w najbliższej przyszłości coś miało się w tej kwestii zmienić. Do tego nie ma ryzyka, że twoja suknia ślubna będzie przerysowana, czy pase. Wybierając koronkową sukienkę ślubną masz gwarancję, że zachwycisz zarówno swojego wybranka jak i obecnych na ślubie gości. Koronka kojarzy się z subtelnym pięknem, delikatnością, a także niebywałą zmysłowością. Jest to więc połączenie wszystkich cech, które powinna mieć tego dnia panna młoda. Sukienka ślubna z koronki jest także na tyle szykowna i zajmująca, że nie będziesz potrzebować innych dodatków. Sama w sobie będzie w stanie podkreślić twoje naturalne piękno i kobiecość.

Niezależnie od tego na co postawisz, jeśli płynie to z głębi twojego serca, na pewno będzie idealnie. W tym dniu, jak i podczas wszelkich przygotowań, warto słuchać przede wszystkim samej siebie i swoich pragnień.

Dodaj komentarz