Biała kuchnia

Biała kuchnia

Biel nie jest nudna

Biel to najpopularniejsza barwa kuchennych aranżacji. Jest neutralna – pasuje do wszystkiego i wszystko pasuje też do niej. Nadaje elegancji i sprawia wrażenie świeżości w pomieszczeniu. Biała kuchnia wcale nie musi być nudna. Może być ona urządzona w różnych stylach.

Styl skandynawski

Styl skandynawski znalazł uznanie w całej Europie. Jego prostota urzeka i pasuje nie tylko do surowych skandynawskich krajobrazów. Styl też przeznaczony jest dla każdego, kto ceni luz i bezpretensjonalność. Główną cechą jest właśnie biel i jej odcienie. Miało to w zamyśle rozjaśniać długie, polarne noce. Często bieli towarzyszy szarość i czerń. Dobrze komponuje się również z kolorowymi dodatkami, jednak nie mogą być zbyt jaskrawe. Sprawdzi się w tym przypadku błękit, zieleń, fiolet, żółć. Barwne akcenty mają za zadanie nieco ocieplić chłodna biel. Styl skandynawski polega na prostocie. Nie powinno się zagracać zbytnio kuchni. Wstawiamy więc tylko te meble i dodatki, których potrzebujemy. Ponadto w taki styl świetnie spisują się wszelkie przedmioty z recyklingu oraz wykonane z naturalnych materiałów.

Biała kuchnia

Biała kuchnia często występuje również w stylu rustykalnym. Inaczej nazywany jest stylem wiejskim. Wbrew pozorom moda na taki styl nie przemija. Każda osoba ma przed oczami wnętrze, które kojarzy się z dzieciństwem, ciepłem i przytulnością. Taki styl obfituje w prawdziwe drewno, płytki ceramiczne jak z manufaktury, cegły i kamień. Meble zazwyczaj są drewniane, ze zdobieniami i ozdobnymi gałkami. Można byłoby pomyśleć, że jest to styl “babciny”. Jednak biel mebli nadaje nowoczesności i świeżości. Zdecydowanie pasuje tu stylizowany sprzęt AGD, który za staroświecką formą ukrywa nowoczesne rozwiązania. W takim stylu im więcej rzeczy znajduje się na wierzchu, tym lepiej. Pasują tu otwarte półki i kredensy z ceramiką. Wszelkie znaleziska z jarmarków czy targów staroci świetnie spisują się w styl rustykalny.

Biała kuchnia sprawdzi się też w prostocie, jaką zapewnia styl nowoczesny. Wydaje się wtedy sterylna i uporządkowana. Sprawdzą się tu stal, szkło i konglomeraty. Styl nowoczesny to porządek sam w sobie. Urządzenia schowane są za gładkimi frontami szafek. Na meblach widnieje biel matowa lub na wysoki połysk. Jednak żeby nie było tak poważnie, możesz dodać barwne akcenty.

Niezależnie od tego jak będzie wyglądać twoja biała kuchnia, warto przeprowadzić remont. Możesz wziąć kredyt na ten cel i cieszyć się świeżością i nowym charakterem wnętrza. Biel nadaje elegancji i uspokaja. Dodatkowo rozjaśnia pomieszczenie, więc jest również polecana do małych kuchni.

Dodaj komentarz