Wesele pod namiotem – gdzie i kiedy je zorganizować?

Wesele pod namiotem – gdzie i kiedy je zorganizować?

Wesele pod namiotem to marzenie wielu par, które w dzisiejszych czasach można spełnić bez większego problemu. Jeśli marzy Ci się ślub w romantycznej scenerii np. w ogrodzie lub na plaży, to wystarczy wynająć namiot i dopiąć wszelkich kwestii organizacyjnych. Wesele pod namiotem to dobra alternatywa dla tradycyjnej impresy na sali weselnej, która przypadnie do gustu parom lubiącym oryginalne rozwiązania. Zobacz gdzie i kiedy można zorganizować wesele pod namiotem.

Gdzie można zorganizować wesele pod namiotem?

Najważniejszą kwestią podczas planowania wesela pod namiotem jest znalezienie terenu, na którym można postawić całą konstrukcję. W Polsce wesela pod namiotem dopiero zyskują popularność, jednak coraz więcej obiektów umożliwia parom młodym wynajęcie terenu i zorganizowanie wesela do białego rana pod dachem namiotu. Halę namiotową, w której odbędzie się przyjęcie weselne, można postawić w ogrodzie przed salą weselną. To wygodne rozwiązanie, ponieważ jest tam bezproblemowy dostęp do całej infrastruktury, czyli toalet, prądu, cateringu itd.

Wesele pod namiotem można także zorganizować we własnym ogrodzie, a nawet na plaży jednak jest to już nieco bardziej skomplikowane pod względem organizacyjnym. Para młoda samodzielnie musi wtedy zadbać o to, aby goście mieli gdzie zaparkować, co zjeść itd. Jeśli marzy Ci się uroczystość pod namiotem w miejscu, w którym nie ma gotowej infrastruktury pod takie wydarzenia, to możesz skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy, która zajmuje się organizacją tego typu imprez.

Kiedy wesele pod namiotem będzie dobrym pomysłem?

Wbrew pozorom impreza plenerowa pod namiotem to rozwiązanie, z którego mogą skorzystać nie tylko pary młode biorące ślub w wakacje. Namiot można także wynająć na wiosenne, a nawet jesienne uroczystości – wystarczy zadbać o odpowiednie ogrzewanie konstrukcji. Jeśli organizujesz wesele w chłodniejszy miesiąc, to wynajmij odpowiedni namiot, który jest zrobiony z wytrzymałych materiałów, które nie przepuszczają wiatru. Z kolei, jeśli organizujesz imprezę w wakacje, możesz pozwolić sobie na namiot z odsłoniętymi ścianami lub specjalnymi „oknami”, przez które będą wlatywać ciepłe podmuchy wiatru.

Wesele pod namiotem to rozwiązanie całoroczne jednak nie da się ukryć, że decydują się na nie najczęściej pary, które planują uroczystość w sezonie ślubnym – w czerwcu, lipcu i sierpniu. Więcej ciekawych i przydatnych informacji na temat organizacji wesela pod namiotem możesz znaleźć na stronie https://weselnyblog.pl/. Dowiesz się stamtąd, jak zorganizować udaną uroczystość w plenerze i o czym warto pamiętać, planując wesele pod namiotem.

Dodaj komentarz