Dlaczego warto kupować gry w PlayStation Store?

Dlaczego warto kupować gry w PlayStation Store?

PlayStation Store to, jak sama nazwa wskazuje, to oficjalny sklep z grami (i nie tylko) na konsole Sony, dostępny w kilku miejscach – przede wszystkim na samych konsolach, ale też w przeglądarce internetowej. Nie jest to co prawda jedyne miejsce, w którym można kupić gry na PS4 czy PS5, ale wielu graczy decyduje się robić to właśnie tam, jeśli nie zawsze, to przynajmniej w części przypadków.

Dlaczego warto zwracać się właśnie do tego sklepu, a nie na przykład do sprzedawców trzecich, czy to autoryzowanych, czy też niekoniecznie? Wszystko wyjaśnimy poniżej. Zobaczcie!

PlayStation Store to przede wszystkim bezpieczeństwo i duży wybór

Bez wątpienia kupowanie w PlayStation Store wyróżnia się przede wszystkim tym, że kupujemy bezpośrednio od producenta konsoli, a więc nie musimy się zastanawiać, czy pozyskujemy klucz legalnie i czy na pewno twórcy gry zyskają cokolwiek na naszym zakupie. Niestety, w sieci jest bardzo wielu oszustów, a nie każdy wie, gdzie szukać i na co zwracać uwagę, aby ich uniknąć. Dlatego też kupowanie w PS Store jest wartym rozważenia wyborem.

Bezpieczeństwo to jednak nie wszystko – w końcu na nic się nam ono nie zda, jeśli nie znajdziemy w ofercie sklepu interesującej nas gry i nie będziemy w związku z tym w stanie sfinalizować transakcji. Jednak nie ma powodu do obaw, ponieważ z oczywistych względów asortyment PS Store jest bardzo szeroki.  Można tam znaleźć gry różnego typu, należące do bardzo różnorodnych gatunków – zarówno produkcje AAA, jak i tak zwane „indyki”.

Jest więc bardzo prawdopodobne, że, czegokolwiek byśmy nie poszukiwali, znajdziemy to właśnie w PS Store. Trzeba przy tym pamiętać, że znajdują się tam jedynie wersje cyfrowe gier – wersji pudełkowych będzie trzeba poszukać gdzieś indziej (najlepiej u autoryzowanych sprzedawców, czyli w praktyce w popularnych polskich sklepach z elektroniką).

Czy kupowanie w PS Store się opłaca?

Gry w PS Store w swoich pełnych cenach nie są najtańsze – niekiedy mogą być nawet droższe niż wersje pudełkowe. Trzeba jednak pamiętać, że w tym sklepie bardzo często pojawiają się różnego rodzaju promocje. Czasami przecenione są pojedyncze tytułu, a czasami bardzo wiele różnych gier naraz. Niekiedy można zakupić „perełki” za zaledwie kilka lub kilkanaście złotych.

Jeśli więc będziemy z takich promocji korzystać, zdecydowanie robienie zakupów w sklepie Sony może być opłacalne. Trzeba po prostu być na bieżąco z wyprzedażami, na przykład dzięki specjalnym stronom śledzącym atrakcyjne oferty, aby niczego nie przegapić i upolować dobre gry w niskich cenach.

Dodaj komentarz