Wypełnianie bruzd nosowo-wargowych – kiedy zdecydować się na zabieg? 

Wypełnianie bruzd nosowo-wargowych – kiedy zdecydować się na zabieg? 

Zmarszczki mimiczne są nieuchronnym objawem starzenia się skóry. Wraz z wiekiem skóra staje się wiotka, brakuje jej elastyczności, za to zmarszczki stają się coraz bardziej widoczne. Oczywiście nie ma się czego wstydzić, gdyż zmarszczki mimiczne są objawem tego, że mamy emocje. Jednak wpływają one także na to, że nasza twarz wygląda na starszą i smutną. Szczególnie bruzdy nosowo-wargowe. Jak poradzić sobie ze zmarszczkami? Zobacz, na czym polega wypełnianie bruzd nosowo-wargowych, i kiedy się warto na taki zabieg zdecydować? 

Bruzdy nosowo-wargowe – skąd się biorą? 

Bruzdy nosowo-wargowe to zmarszczki, które pojawiają się w okolicach nosa i ust. Najczęściej mają pionowy kształt i biegną od skrzydełek nosa do kącików ust, łącząc ze sobą te dwa końce. W efekcie twarz wygląda na smutną i zmartwioną, nawet jeśli mamy bardzo dobry humor. Bruzdy nosowo-wargowe zaczynają się pojawiać między 35 a 40 rokiem życia. Potem się już tylko powiększają i utrwalają. Zmarszczki mimiczne są typowym objawem starzenia się skóry, która wraz z wiekiem traci jędrność. Nie należy się jednak zanadto przejmować, ponieważ bruzdy nosowo-wargowe możemy z łatwością wypełnić. 

Wypełnianie bruzd nosowo-wargowych – na czym polega zabieg? 

Medycyna estetyczna w ostatnich latach bardzo zyskała na popularności. Co ważne, nie są to tylko zabiegi powiększające usta, czy botoks, ale także cała grupa działań, które w naturalny i delikatny sposób poprawiają wygląd naszej skóry. Do takich zabiegów należy właśnie wypełnianie bruzd nosowo-wargowych przy użyciu kwasu hialuronowego.

Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w naszej skórze. Odpowiada za jej odpowiednie nawilżenie oraz elastyczność. Jednak wraz z wiekiem produkcja kwasu hialuronowego w komórkach ulega zmniejszeniu, co przekłada się na utratę jędrności, powstawanie zmarszczek oraz szarą i zmęczoną cerę. Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego pozwalają na dogłębne odżywienie skóry i przywrócenie jej naturalnego blasku. 

Takie samo zadanie ma zabieg wypełniający bruzdy nosowo-wargowe. Wypełnienie zmarszczek pozwala na spłycenie linii biegnących od nosa do ust. Co więcej, zabieg wyrównuje powierzchnię skóry oraz jej koloryt. Odpowiednio wykonany zabieg wygląda bardzo naturalnie. Dla niewprawionego oka wychwycenie takiej modyfikacji będzie wręcz niemożliwe. Wypełnianie bruzd nosowo-wargowych pozwala na przywrócenie twarzy zdrowego, jędrnego i co ważne, naturalnego wyglądu. 

Dodaj komentarz