Rozpoczęcie nauki języka francuskiego

Rozpoczęcie nauki języka francuskiego

W minionych wiekach język francuski był jednym z najpopularniejszych języków, używano go na europejskich dworach królewskich i dyplomacji, stanowił też jeden z podstawowych elementów dobrego wykształcenia. Współcześnie język francuski nie odgrywa już aż tak wielkiej roli, ale nadal cieszy się sporą popularnością. Francuski jest dość trudnym językiem i żeby biegle go opanować będziemy musieli poświęcić nauce nieco więcej czasu. Jedną z metod może być zapisanie się do szkoły językowej.

Gdy dopiero zaczynamy swoją przygodę z tym językiem, trafiamy do grupy podstawowej. Jeśli jednak kontynuujemy zaczętą wcześniej edukację, możemy być poddani testowi egzaminacyjnemu, który określi, jaki jest nasz poziom zaawansowania. Wtedy, na podstawie wyniku testu, zostaniemy przydzieleni do konkretnej grupy uczniów. Testy nie są obowiązkowe i sami możemy zdecydować, na jakim poziomie nauki powinniśmy się znaleźć. W szkołach językowych kursy zaczynają się zazwyczaj w określonych terminach – jeśli dołączymy później, będziemy musieli nadrobić wszystkie zaległości. Jeśli chcemy, możemy chodzić na dodatkowe zajęcia, co będzie się wiązało z większymi kosztami. Do kursu językowego dołączane są podręczniki i płyty CD. Lekcje prowadzone są z nauczycielem, ale w wielu szkołach są też prowadzone zajęcia indywidualne, z native speakerem albo przy komputerze z użyciem specjalnie opracowanych programów komputerowych. Każda szkoła wydaje swoje własne świadectwo ukończenia kursu językowego na danym poziomie, mamy też możliwość przystąpienia do egzaminu komisyjnego, a po jego zdaniu dostajemy certyfikat. Oprócz szkół, popularnością niezmiennie cieszą się korepetycje francuski.

Na prywatne lekcje nauki języka umawiamy się z wybranym korepetytorem, a zakres nauczania i tempo dobierane są indywidualnie do nas. Ceny za korepetycje z języka francuskiego kosztują średnio 30-50 zł za jedną godzinę, w zależności od miasta i umiejętności nauczyciela. Prywatne lekcje nie muszą być indywidualne. Jeśli wolimy się uczyć w kilkuosobowym gronie, najczęściej jest taka możliwość.

Dodaj komentarz