Nici liftingujące PDO

Nici liftingujące PDO

Nici PDO podbiły rynek medycyny estetycznej – najpierw w Azji, potem w Ameryce i Europie. Obecnie stosuje się je także w Polsce jako alternatywną metodą zabiegów chirurgicznych. Nici PDO są w naszym kraju wykorzystywane od 2013 roku. Z tego artykułu dowiesz się czym są i jak działają. 

Nici liftingujące PDO – zabieg bez skalpela

Charakterystyczną właściwością nici PDO jest duża wytrzymałość syntetycznego włókna polidioksanowego, z których są zbudowane. Specjaliści medycyny estetycznej sięgają po nici PDO, kiedy pacjenci (kobiety i mężczyźni) chcą poprawić wygląd i kondycję skóry – zarówno twarzy, jak i innych części ciała. Pożądane efekty ujędrnienia, nawilżenia czy wzmocnienia napięcia skóry są możliwe właśnie poprzez wprowadzenie nici PDO. Nie trzeba poddawać się zabiegom chirurgicznym, aby uzyskać satysfakcjonujące rezultaty. Na rynku medycznym znajduje się kilka rodzajów nici – np. nici haczykowe Barb 4D i nici Anchor. Sam zabieg przeprowadzany jest przy znieczuleniu miejscowym, zapobiegającym bólowi. 

Przebieg zabiegu i uzyskiwane efekty

Poza wspomnianą wytrzymałością, nici PDO słyną też z wysokiej rozpuszczalności w tkance skóry oraz z biostymulacyjnej aktywności. Specjaliści wszczepiają nici PDO pod skórę, rozpoczynając tym samym proces nowej produkcji kolagenu przez fibroblasty (neokolageneza). Naturalne starzenie się organizmu powoduje, że po około 20. roku życia produkcja kolagenu zaczyna zanikać. Wznowienie tego procesu odbywa się, dzięki pobudzeniu fibroblastów (w sposób niewidoczny na zewnątrz). Cieniutkie nici PDO przyczyniają się w efekcie do odmłodzenia skóry

W jakich miejscach ciała stosuje się nici PDO?

Nici PDO stosuje się najczęściej w ramach poprawy wyglądu twarzy (np. jej owalu i redukcji zmarszczek), ale z powodzeniem można poprawić nimi także stan ramion, szyi i pośladków. Za pomocą nici PDO, pacjenci uzyskują efekty:

  • korekty nosa,
  • poprawy linii żuchwy, 
  • iftingu piersi,
  • usunięcia rozstępów, 
  • usunięcia przebarwień. 

Kiedy widać efekty zabiegu?
 

Efekty są widoczne od razu po wykonaniu zabiegu z nićmi PDO. Czas ich utrzymywania jest względny, zależny przede wszystkim od indywidualnych czynników i rodzaju wybranych nici. Jest to średnio okres od kilku do kilkunastu miesięcy. 

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Ciąża i okres karmienia piersią, wszelkie choroby nowotworowe i choroby skóry, otwarte rany i problemy z układem krwionośnym – to najważniejsze przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Swoją sytuację trzeba skonsultować ze specjalistą medycyny estetycznej. Warto mieć świadomość, że nawet u zdrowych osób mogą pojawić się reakcje alergiczne w postaci zaczerwienień lub obrzęków. Przechodzą one samoistnie po maksymalnie 72 godzinach.

Nici Anchor, Barb i inne rodzaje w hurtowni internetowej 

Działamy jako hurtownia internetowa, dostarczając gabinetom medycyny estetycznej zestawy nici haczykowych PDO. Na naszej stronie publikujemy też informacje dotyczące każdego z produktów wraz z eksperckimi artykułami porządkującymi wiedzę. Dzięki temu, jako specjalista medycyny estetycznej masz zawsze dostęp do sprawdzonych i szczegółowych informacji.

Dodaj komentarz