Dlaczego hosting jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania strony?

Dlaczego hosting jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania strony?

Do prawidłowego funkcjonowania strony potrzebne są przede wszystkim dwa elementy: domena i hosting. Oczywiście, kiedy one już zostaną zorganizowane, trzeba jeszcze stworzyć samą stronę, na przykład za pomocą WordPressa i gotowego szablonu. Jednak bez domeny i hostingu nie jest to możliwe.

Czym jest domena i dlaczego jest ona niezbędna wie niemal każdy – i każda osoba, która zakłada stronę, przykłada do niej sporą uwagę. Najczęściej na domenę wybieramy nazwę firmy lub bloga, niekiedy skróconą lub uproszczoną, zwłaszcza, jeśli jest ona długa lub trudna do zapamiętania. Co jednak z hostingiem? Czym on dokładnie jest i dlaczego jest on niezbędny do tego, aby strona działała? Odpowiadamy!

Hosting zapewnia działanie strony 24/7

Kiedy odwiedzający wchodzą na naszą stronę, muszą oni pobrać elementy się na niej znajdujące, aby mogły się im one wyświetlić. Chodzi tutaj m.in. o grafiki czy tekst. Żeby mogły być one pobierane, potrzebna jest przestrzeń, na której będą one przechowywane. To właśnie zapewnia hosting – szybkie dyski, na których przechowywane są wszystkie dane związane z naszą stroną.

Hosting jest aktywny 24/7, nie licząc chwilowych przerw związanych z awariami czy konserwacją. Nie musimy więc mieć własnego komputera czy jednostki firmowej włączonych non-stop, aby odwiedzający mogli o każdej porze wejść na witrynę i pobrać dane niezbędne do załadowania się strony.

Obecnie hostingi często posiadają wiele innych funkcji poza przechowywaniem na swoich serwerach danych witryny. Wiele z nich w ramach swoich pakietów oferuje rejestrację domeny, certyfikaty SSL czy inne dodatki.

Hosting hostingowi nierówny

Usług hostingowych jest na rynku polskim, nie mówiąc już o światowym, bardzo wiele. Różnią się one między innymi ceną, a także parametrami. To, jak szybki będzie hosting, a więc jak szybko będzie się użytkownikom ładowała strony, zależy m.in. od typu wykorzystywanych przez hostingodawcę dysków.

Jeśli nie chcesz przepłacać i zależy Ci na stabilności, a także na szybkim działaniu, zobacz tutaj ten hosting. Już za kilkanaście złotych możesz liczyć na pełnowartościową usługę, wyróżniającą się dobrą prędkością i możliwością błyskawicznego otrzymania wsparcia technicznego.

Pamiętaj, że nadmierne oszczędzanie na hostingu i wybieranie na przykład hostingu darmowego może się na Tobie zemścić. Taki darmowy hosting może być w najlepszym wypadku wolny, a w najgorszym zagrażać bezpieczeństwu strony. Jak wspomniano powyżej, dobry hosting niekoniecznie musi kosztować dużo, więc lepiej ponieść niewielki wydatek i nie musieć się stresować.

Dodaj komentarz