Korzyści płynące ze stosowania papierowych słomek

Korzyści płynące ze stosowania papierowych słomek

Wiele osób nie wyobraża sobie picia napojów czy drinków bez słomki, zwłaszcza w lokalach gastronomicznych, ale również w zaciszu własnego domu. Są one też często stosowane w sytuacji, gdy pijemy coś w trakcie jazdy samochodem lub gdy boli nas ząb. Niestety, używane powszechnie jednorazowe słomki plastikowe mają bardzo negatywny wpływ na środowisko. Jakiś czas temu na rynku pojawiły się jednak specjalne, w pełni ekologiczne papierowe słomki, które można bez problemu zakupić przez internet.

Idealny wybór dla osób dbających o środowisko naturalne

Ostatnimi czasy tradycyjne słomki wykonane z tworzyw sztucznych znalazły się na celowniku ekologów, stając się swoistym symbolem walki z otaczającym nas plastikiem, który w poważnym stopniu zagraża całej planecie. Mimo coraz bardziej powszechnej świadomości o zagrożeniach płynących z używania tego typu produktów, wiele osób nadal chętnie po nie sięga – czy to z przyzwyczajenia, czy z wygody. Nie zapominajmy też, że często korzystają z nich dzieci. Na szczęście od niedawna istnieje doskonała alternatywa – są to papierowe słomki – biodegradowalne i w pełni ekologiczne, które wyjątkowo szybko się rozkładają i dzięki temu nie zaśmiecają środowiska. Nasz sklep internetowy oferuje je w różnych kolorach i wzorach, a także w detalu oraz hurcie.

Zalety słomek wykonanych z tworzyw odnawialnych

Papierowe słomki posiadają wiele zalet, z których najważniejszą jest oczywiście wspomniana już biodegradowalność, czyli całkowite rozkładanie się (proces ten rozpoczyna się w ciągu niespełna trzech dni). Wbrew pozorom nie pochłaniają one wody ani nie nasiąkają w trakcie picia przez nie, ponieważ są wykonane z grubej warstwy papieru. Można ich zatem używać prawie tak samo długo, jak plastikowych odpowiedników. Ponadto papierowe słomki są:

  • tanie – kosztują zaledwie około 10 groszy za sztukę (a w hurcie jeszcze mniej), co wynika z niskich kosztów produkcji
  • bezpieczne dla dzikiej przyrody – ulegają bowiem rozkładowi przeważnie w ciągu pół roku (dotyczy to w szczególności środowiska morskiego)
  • modne – pozwalają lokalom gastronomicznym pozytywnie wyróżnić się na tle konkurencji, ponieważ pokazują, że właścicielom takiego miejsca zależy na ochronie środowiska naturalnego
  • atrakcyjne pod względem wizualnym – w naszym sklepie znajdziecie słomki w różnych kolorach, a także różnych wzorach takich jak paski czy kropki
  • barwione za pomocą specjalnych barwników (w pełni bezpieczne dla ludzi i przyrody)

Dodaj komentarz