Czy randki w sieci są bezpieczne?

Czy randki w sieci są bezpieczne?

W dzisiejszych czasach często brakuje nam chwili na randkowanie i zawieranie nowych znajomości. Pomóc nam w tym mogą portale randkowe, dzięki którym w łatwy i szybki sposób można poznać ciekawych ludzi z różnych części kraju. Dla wielu osób to sposób na stworzenie trwałych znajomości relacji, a nawet długotrwałych przyjaźni, które mogą zmienić się w związek. Jednak czy randki w sieci są bezpieczne? Zobacz co zrobić, aby znajomości zawierane na portalach randkowych były bezpieczne.

Na co zwrócić uwagę podczas randkowania przez internet?

Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie i pełnym komforcie korzystania z portali randkowych musisz zwrócić uwagę na kilka ważnych rzeczy. Pamiętaj o:

– zachowaniu ograniczonego zaufania – randki przez internet mogą nieść za sobą pewne ryzyko, które musisz zawsze wziąć pod uwagę. Póki na żywo nie zobaczysz osoby, z którą prowadzisz konwersacje, tak naprawdę możesz nie wiedzieć kim ona jest. Jeśli zależy Ci na bezpiecznym randkowaniu to nie podawaj swoich prywatnych danych oraz nie wysyłaj rozmówcy swoich zdjęć. Nie wierz także bezkrytycznie we wszystko, co pisze Ci nowo poznana osoba. Może, lecz nie musi Cię zwodzić i pisać w taki sposób, aby wzbudzić Twoje zaufanie, które później wykorzysta. Zawierając internetowe znajomości, zawsze zachowuj ostrożność.

– wybieraniu sprawdzonych portali – jeśli chcesz, aby Twoje internetowe randki były bezpieczne, wybieraj sprawdzone miejsca w sieci. Portal, z którego korzystasz, powinien zapewnić Ci należyte bezpieczeństwo i chronić Twoje dane. Szczególnie polecamy korzystanie ze strony Randkiwsieci.com, na której można znaleźć najlepsze portale randkowe, na których warto założyć konto.

Pierwsze potkanie na żywo – o czym należy pamiętać?

Randki przez internet są dla wszystkich i nie są niczym złym. Należy jednak pamiętać o tym, że nie wszyscy mogą mieć wobec nas dobre intencje i mogą wykorzystać naszą łatwowierność. Jeśli Twoja internetowa znajomość kwitnie i powoli myślisz o pierwszym spotkaniu na żywo ze swoim rozmówcą, to pamiętaj przede wszystkim o swoim bezpieczeństwie.

Na pierwsze spotkanie umów się w miejscu publicznym, najlepiej takim, które znasz. Jeśli internetowy rozmówca proponuje Ci spotkanie w domu lub odosobnionym miejscu to nie gódź się na to. Spotkanie w miejscu, w którym nie ma innych ludzi może powodować niebezpieczeństwo, lepiej nie ryzykuj.

Przed wyjściem na randkę poinformuj o tym kogoś bliskiego. Powiedz mu, gdzie będziesz i o której chcesz wrócić, a także umów się, że dasz znać czy wszystko jest w porządku. Dobrym pomysłem będzie także ustalenie godziny, o której bliska Ci osoba wyśle SMS-a lub zadzwoni, aby zapytać czy nic się nie stało.

Podsumowanie

Randki w sieci mogą być bezpieczne, jeśli odpowiednio do nich podejdziemy. Są szansą dla wielu ludzi na zawarcie wartościowych relacji, a nawet okazją na wielką miłość. Nie należy się ich obawiać jednak trzeba podchodzić do nich z pewną dozą ostrożności, która pomoże nam uniknąć przykrych sytuacji. Jeśli chcesz zadbać o swoje bezpieczeństwo wybieraj sprawdzone portale randkowe ze strony Randkiwsieci.com.

Dodaj komentarz