Jakie miejsca wybrać na weekendową imprezę

Jakie miejsca wybrać na weekendową imprezę

Dobra impreza to coś, czego szukamy przede wszystkim w weekendy. Niektórzy nie wyobrażają sobie wolnej soboty, czy piątku bez imprezy w klubie, ale pojawia się pytanie, gdzie są najlepsze kluby i w jakim mieście organizuje się najlepsze imprezy.

Trudno jest porównać kluby, bo tak naprawdę każdy jest inny. Jak mamy porównać klub, gdzie króluje muzyka house, czy latino? Każdy ma inny gust muzyczny i trudno tutaj jest znaleźć kategorię, która pozwoliłaby nam ocenić, które kluby są lepsze i gdzie warto pójść na imprezę. Każdy powinien oceniać to według siebie, ale warto wiedzieć, co wziąć pod uwagę, co powinno nas zaniepokoić i z czym możemy się spotkać.

Nie da się ukryć, że najlepsze kluby to te najpopularniejsze, gdzie, co noc przybywa wiele osób. Wspaniała impreza to przede wszystkim ludzie. Jeśli ekipa jest słaba, impreza też nie będzie powalająca, dlatego ważne jest też samo otoczenie, ludzie, którzy bawią się w takim klubie. Z tego tez powodu najlepsze kluby prowadzą selekcję. Nie zawsze spotyka się ona z aprobatą większej grupy osób, bo niejednokrotnie opiera się na znajomościach z bramkarzem, ale są tez kluby, gdzie nie wpuszcza się osób, które są za bardzo pijane, nachalne, czy też przypominają dres.

To, co trzeba uwzględnić wybierając klub to oczywiście cena za wstęp, jak również drinki, czy przekąski. Niestety, najlepsze kluby nie mają niskich cen i jeśli chcemy liczyć na dobrą zabawę, musimy mieć raczej pełny portfel. Osoby pamiętające zabawy sprzed 20 lat będą wspominać je z żalem, bo wtedy tak wysoka marża za alkohol nie istniała.

Kiedyś najlepsze dyskoteki, kluby, czy remizy z potańcówkami znajdowały się raczej z dala od centrum miasta, a powroty z imprez następowały nad ranem, gdy jechał pierwszy autobus lub zwyczajnie wracało się z imprezy pieszo. Teraz wygląda to zupełnie inaczej. Najlepsze kluby znajdują się przede wszystkim w centrach dużych miast. Oczywiście wiąż olbrzymi dyskoteki znajdziemy też na obrzeżach, ale tak naprawdę zdecydowana większość młodych ludzi stawia na najlepsze kluby w dogodnej lokalizacji. Przejazd taksówką, czy autobusem nocnym to naprawdę spore ułatwienie.

Dobra zabawa to również świetna muzyka, a tutaj oczywiście pojawiają się niezwykle istotna kwestie, jak gust muzyczny, czy umiejętności taneczne. Musimy pamiętać, że najlepsze kluby nie zatrudniają dj ’a, który przez całą noc puszcza muzykę jak na weselu, czyli od disco, przez latino, house, po techno, czy pop. Tak naprawdę najlepsze kluby ograniczają się do jednego lub dwóch stylów muzycznych. Czasem klub podzielony jest na dwie mniejsze sale i można wybrać muzykę, która bardziej nam odpowiada. Jeśli szukamy imprezy z muzyką lat 80, czy 90 to lepsze są raczej kluby barowe, gdzie nie ma wielkiego parkietu i kilku krzesełek, aby tylko odpocząć i wrócić do tańca. Wbrew pozorom takich miejsc jest całkiem sporo. Nie są to miejsca uważane za najlepsze kluby, aczkolwiek wiele osób potwierdza, że w takich barach zabawa jest najlepsza. Nie ma hałasu, można usiąść i pogadać, wypić piwo za 10 złotych, a nie 20 i cieszyć się równie dobrą imprezą.

Dodaj komentarz