Jaki grzejnik wybrać do mieszkania

Jaki grzejnik wybrać do mieszkania

Wybór grzejników do mieszkania może okazać się trudnym zadaniem. Podczas wyboru liczy się nie tylko ich wygląd, ale także parametry grzewcze i materiał, z jakiego zostały one wykonane. Pamiętaj, że w dzisiejszych czasach grzejniki pokojowe mogą pełnić nie tylko funkcję grzewczą, ale także dekoracyjną. Zobacz jaki rodzaj grzejników najlepiej sprawdzi się do mieszkania.

 

Grzejniki płytowe

Ten rodzaj grzejników jest bardzo popularny i chętnie wybierany, ponieważ pozwala nam na zwiększenie mocy grzejnika przy zachowaniu stosunkowo małych rozmiarów. Jeśli więc nie masz zbyt wiele miejsca w mieszkaniu, to grzejniki płytowe mogą okazać się dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Będą dobrze ogrzewały pomieszczenia, a jednocześnie nie będą zajmować zbyt dużo miejsca na ścianie, co mogłoby się okazać problematyczne w przypadku małych kawalerek. Grzejniki płytowe wykonane ze stali, mimo że są coraz lepiej zabezpieczone przed korozją to niestety i tak nie są na nią odporne w stu procentach. Jeśli się na nie decydujesz, to musisz uważać na to, aby do instalacji nie dostawał się tlen i woda w niej była dobrej jakości.

Grzejniki aluminiowe

Ten rodzaj grzejników jest lekki i nie obciąża ściany tak bardzo, jak np. grzejniki żeliwne. Dobrze więc sprawdzą się na ścianach, na których nie może być montowane zbyt duże obciążenie. Dobrze współpracują z nowoczesnymi kotłami na paliwa płynne, które są wyposażone w automatyczną regulację temperatury. Ich minusem może być tworzywo, z którego są wykonane, czyli aluminium. Jest ono dość delikatne i podatne na uszkodzenia. Lepiej jest nie montować ich w miejscu, w którym są narażone na uderzenia.

Grzejniki drabinkowe

Nie są to typowe grzejniki pokojowe https://mat-dom.pl/grzejniki-pokojowe/ i najczęściej są one instalowane w łazienkach. Służą nie tylko do ogrzewani pomieszczenia, ale także do suszenia ręczników i ogrzewania ubrań. Ich konstrukcja stworzona jest z poziomych rurek podłączonych do pionowych kolektorów, przez co wyglądają jak drabinki. Mogą mieć różne kolory i wykończenia. Dobrze wyglądają zarówno te na wysoki pomysł, jak i matowe. Ich wygląd można dopasować do aranżacji łazienki.

Grzejniki dekoracyjne

Ich główną cechą jest to, że prócz ogrzewania spełniają funkcję dekoracyjną i potrafią stać się integralną częścią całego wnętrza. Nie trzeba ich chować za zasłonami, ponieważ ich wygląd można dopasować w taki sposób, aby ozdabiały mieszkanie. Doskonale prezentują się grzejniki z powłoką lustrzaną lub tablicową, po której można malować kredą. Czasem w niczym nie przypominają grzejników i ciężko jest poznać, że to one.

Dodaj komentarz