Czy warto zwrócić się do doradcy kredytowego?

Czy warto zwrócić się do doradcy kredytowego?

Można powiedzieć, że występuje pewne uprzedzenie wobec korzystania z usług doradcy kredytowego. Ludzie sądzą, że jeśli doradcy kredytowi otrzymują wynagrodzenie od banku, a nie bezpośrednio od klienta, to nie są obiektywni i nie będzie ich celem uzyskanie dla kredytobiorcy najlepszych warunków. Z góry można powiedzieć, że jest to przekonanie mylne, a dzięki doświadczonemu doradcy trudne kredyty dla osób zadłużonych przestaną być takie trudne. W takim razie czy i dlaczego warto zwrócić się do doradcy kredytowego? Jak wybrać dobrego doradcę?

W czym może pomóc doradca kredytowy?

Dobry doradca kredytowy https://splatapozyczek.pl/ posiada ogromną wiedzę, popartą do tego rozległym doświadczeniem. Dzięki temu przede wszystkim jest w stanie wybrać dla nas najlepszą ofertę, która będzie najkorzystniejsza w naszej konkretnej sytuacji. Ponadto zdaje sobie sprawę z wymagań i polityki wewnętrznej różnych banków, dzięki czemu wie, gdzie można się spodziewać ustępstw w zakresie zdolności kredytowej i innych wymagań, a gdzie nie będzie pola do manewru.

Doradca bierze na siebie cały ciężar negocjacji z bankiem, czy to w zakresie wysokości marży, prowizji, wymagań bądź innych elementów. Tam, gdzie z braku wiedzy i umiejętności negocjacyjnych oraz matematycznych klient samodzielnie nic by nie wskórał, doradca będzie w stanie uzyskać pozytywne efekty. Może to być zwłaszcza przydatne, jeśli interesują nas trudne kredyty dla osób zadłużonych, a więc nasza sytuacja jest bardziej skomplikowana.

Nieoceniona jest także ulga i ograniczenie związanego zazwyczaj z zaciąganiem kredytu stresu. W przypadku niektórych kredytów ilość formalności i niuansów jest tak wielka, że ciężko samodzielnie wszystko to opanować i zrozumieć.

Dodatkową zaletą skorzystania z usług doradcy kredytowego jest fakt, że chociaż nie ma on takiego obowiązku, to w większości przypadków będzie skłonny wyjaśnić nam wszelkie niejasności związane z umową kredytową. Tego typu dokumenty potrafią być niezrozumiałe dla laików, tak więc profesjonalna pomoc niewątpliwie będzie przydatna.

Jak szukać doradcy kredytowego?

Doradców kredytowych jest bardzo dużo, ale nie zawsze imponuje jakość świadczonych przez nich usług. Dlatego też warto poświęcić chwilę na to, aby na pewno wybrać odpowiedniego eksperta.

Podczas poszukiwań najlepiej kierować się rekomendacjami znajomych i opiniami innych klientów, które znaleźć można chociażby w Internecie. Duża ilość zadowolonych kredytobiorców mówi sama za siebie. Ponadto istotne powinno być doświadczenie, a także kwalifikacje danej osoby.

Doradca kredytowy – czy warto?

Zdecydowanie warto korzystać z usług doradcy kredytowego, szczególnie biorąc pod uwagę, że jego prowizji nie muszą opłacać klienci, a robi to bank.

Dzięki dobremu doradcy kredytowemu uzyskamy najlepszy możliwy kredyt przy minimalnym stresie i wysiłku.

Dodaj komentarz