Jaką moc mają własne przekonania?

Jaką moc mają własne przekonania?

Tekst który znajdziesz poniżej będzie prawdopodobnie najbardziej istotnym tekstem który będziesz mógł przeczytać w swoim życiu. Nie są to czcze słowa, tylko coś co cały czas kreuje Twoje życie w sposób w jaki prawdopodobnie nie masz pojęcia. Jest to siła która kreuje twoje życie w stopniu… w jakim dowiesz się czytając dalej.

Jakiś czas temu wprowadzony w temat przekonań, zostałem poruszony. Byłem świadom tego czym one są i to że wpływają na to wszystko co robimy w sposób świadomy, okazuje się że wpływają też w wielkim stopniu na to co robimy podświadomie. Pracując z przekonaniami, które gdzieś głęboko potrafią kogoś skutecznie zasabotować, łatwo jest dostrzec że na dłuższą metę nie ma sensu patrzeć na przekonania na coś co nie jest istotne. Z tym przekonaniem zacząłem łączyć różne techniki m.in. nlp, the work czy też rtz by stworzyć coś co umożliwi mi ich skuteczną zmianę.

Bo jak się okazuje…

Przekonania

Przekonania mają wpływ na nasze zdrowie, witalność, finanse, relacje, środowisko, komunikację, pamięć, emocje oraz wszystko co składa się na na nasze życie.

Nie bez powodu wyżej umieściłem takie a nie inne zdjęcie. Przekonania są jak drogowskaz, jak gwiazda północna która wskazuje drogę żeglarzowi by dojść do bezpiecznego miejsca. Dzięki nim wiesz na czym stoisz, twój umysł ma twardy i niezbity konkret. A na tym lubi budować swoje poznanie świata. Bez tego nie mógłby istnieć. Bez tego zacząłby się gubić. Bez tego mógłby się pojawić lęk, z którym może nie do końca wiedzieć jak się obchodzić.

-> Pokonaj lęk przed nieznanym! <-

Przekonania to my. Dlatego uważaj na te do tych które są twoje. Z pewnością widziałeś w swoim życiu zdjęcia kobiet, czy też Panów w wieku ponad 60 lat, którzy trzymają się wyśmienicie. Z pewnością też nie mogłeś temu uwierzyć, a jednak tak było. Ha! I zgadnij co się teraz dzieje. To że nie mogłeś temu uwierzyć oznacza też że nie wyobrażasz sobie że można być w dobrej formie w takim wieku, a co za tym idzie, nie dajesz sobie możliwości by to osiągnąć gdy już w nim będziesz. Nie dajesz sobie możliwości być krewkim i dziarskim dziadkiem bo wykluczyłeś ze swojego “świata”. Ten świat nazwijmy mapą. Twoja mapa jest jedynie odwzorowaniem, przekalkowanym poprzez Twoje przekonania. I jednak pamiętaj że mapa != terytorium. Mapa to nie rzeczywistość. Od rzeczywistości oddzielają Cię tylko i wyłącznie twoje własne przekonania. Bo czy widzisz świat takim jakim jest czy takim do jakiego się przyzwyczaiłeś?

Jak opublikował Bruce Lipton w książce „Biologia Przekonań” – przekonania o środowisku determinują naszą fizjologię. Do tego wszystkiego doszedł eksperymentując z organizmami jednokomórkowymi oraz badając jak będą się zachowywać w zależności od środowiska. W bardzo dużym skrócie, dzięki temu zrozumiał w jaki sposób działają nasze przekonania na bardzo biologicznym poziomie oraz jak to się ma do tego czym jest choroba oraz w jakim stopniu potrafimy się przystosować do otaczającego nas środowiska.

Wiara w starzenie zabije Cię z tej przyczyny: jak tylko zaczynasz sobie mówić, że nie jesteś w stanie zrobić czegoś więcej, twój system biologiczny dostraja się, by ci to udowodnić!

Z tym optymistycznym akcentem i nadzieją na to że zaczniesz dostrzegać te przekonania które niekoniecznie Ci się przydają i zaczniesz się ich pozbywać kończę ten artykuł. Tobie życzę owocnych wniosków i… lepszych przekonań

Dodaj komentarz