Nutricia żywienie dziecka

Nutricia żywienie dziecka

A więc stało się! Zostaliście oto dumnymi rodzicami maleńkiego dziecka, przed którym całe, miejmy nadzieję, zdrowe życie. No właśnie, kwestia zapewnienia właściwej opieki takiemu maleństwu, zadbanie o jego prawidłowy wzrost i dorastanie, spędzają za każdym razem sen z powiek świeżo upieczonym rodzicom. Istnieje wiele powszechnych obaw, których mogą doświadczać niemowlęta i dzieci we wczesnym okresie życia, i właśnie wtedy właściwe odżywianie może mieć pozytywny wpływ na ich stan zdrowia. Warto zwrócić uwagę na całą rodzinę pokarmów, które są przeznaczone do żywienia niemowląt, również tych ze specjalnymi potrzebami. Przedstawiamy markę Nutricia Danone.

Podstawy żywieniowe małego dziecka

Zanim jednak przejdziemy do bardziej szczegółowego scharakteryzowania produktów żywieniowych spod szyldu Nutricia, warto kilka zdań poświęcić ogólnym zasadom, które każdy młody rodzic powinien sobie wziąć do serca, jeżeli mowa o żywieniu dziecka.

Zacznijmy od tego, że to owoce i warzywa dostarczają dziecku zdecydowanie najwięcej energii, witamin, przeciwutleniaczy, błonnika i wody. Te wszystkie wymienione składniki odżywcze pomagają chronić nasze pociechy przed chorobami w późniejszym życiu, w tym chorobami serca, udarem i niektórymi nowotworami.

Trudno sobie wyobrazić aby w najmłodszym okresie życia podawać niemowlęciu świeżo obrane jabłko, zerwane przed chwilą z drzewa. Właśnie dlatego na rynku pojawiły się specjalne, skondensowane odżywki pokarmowe dla najmłodszych maluchów. Tego rodzaju produkty zawierają przydatne witaminy i minerały, takie jak żelazo, cynk, witamina B12 i kwasy tłuszczowe omega-3. Żelazo i kwasy tłuszczowe są szczególnie ważne dla rozwoju mózgu dziecka. Nie wolno też zapominać o cennych proteinach. Z kolei wapń pomaga budować mocne kości i zęby.

Nutricia – pokarmy i odżywki

Nutricia to marka firmy Danone, która wyspecjalizowała się przez lata w produkowaniu pokarmów i odżywek, a także produktów typowo leczniczych, dla dzieci w najmłodszym wieku. Od prawie 100 lat pracuje także nad rozwiązaniami żywieniowymi dla niemowląt i małych dzieci ze specjalnymi potrzebami. Na rynek polski weszła w roku 1993.

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych produktów tej marki jest mleko Bebiko, w kilku wariantach – kryjące się pod numerem 1, jest przeznaczone dla niemowląt, które z różnych powodów nie mogą być karmione piersią. Wysoka zawartość witamin (A,B,C,D,E i K), oraz kwasów tłuszczowych i minerałów odżywczych (sód, potas, wapń, magnez, żelazo, cynk…) gwarantuje dostarczenie wszystkich koniecznych dla rozwoju młodego organizmu elementów diety żywieniowej. Kolejne numery mleka są przeznaczone dla nieco starszych dzieci.

Na uwagę zasługują także środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego spod szyldu Bebilon. Kompozycja opiera się tutaj na składnikach naturalnie występujących w mleku matki, aby wspierać układ odpornościowy i prawidłowy rozwój maleństwa. Ta grupa produktów przeznaczona jest dla dzieci powyżej 6 miesiąca życia.

Niemowlęta, które urodziły się wcześnie (przed 37 tygodniem ciąży) lub mają niską wagę urodzeniową (mniej niż 1800 gramów) potrzebują również specjalnego odżywiania, aby szybko nadrobić zaległości. Nutricia wprowadziła na rynek produkty żywieniowe do postępowania dietetycznego dla takich właśnie dzieci, które należy stosować pod nadzorem lekarza (Infatrini i Nutrini).

Dodaj komentarz