Jak zwiększyć szansę na realizację swoich marzeń?

Jak zwiększyć szansę na realizację swoich marzeń?

Każdy z nas ma jakieś marzenia. Bardzo często chowamy się z nimi skrycie i boimy się wypowiadać je na głos, żeby nie zapeszyć. O marzeniach myślimy jak o czymś nierealnym i dlatego często w ogóle nie podejmujemy działań, aby się do nich przybliżyć. Tymczasem okazuje się, że jest kilka dobrych sposobów na to, aby szybciej osiągnąć upragniony cel.

Zrób sobie listę marzeń

Psychologowie często na różnych szkoleniach, stosują ćwiczenie które ma polegać na stworzeniu listy stu marzeń. Osoby, które są poproszone o wykonanie takiej listy, często podchodzą do tego bardzo sceptycznie. Niektórzy sądzą że nie można mieć aż tylu marzeń a inni są przekonani że nie warto pisać tak długiej listy, bo i tak nie uda się spełnić aż tyle zamierzeń. Oczywiście liczba 100 jest wartością umowną. Warto zrobić sobie swoją rozpiskę i zawrzeć na niej osobistą listę marzeń. Każdy cel powinien być określony i nazwany bo dzięki temu łatwiej będzie znaleźć drogę do jego osiągnięcia.

Poszereguj listę marzeń

Gdy mamy na naszej liście kilkanaście pozycji możemy zastanowić się, które z naszych marzeń są do zrealizowania na teraz a które chcielibyśmy raczej spełnić w dalszej przyszłości. Okazuje się że w życiu nie wszystko chcemy mieć na już. Są osoby, które mówią na przykład, że na emeryturze chętnie nauczą się dbać o ogród. Inni po odejściu dzieci z domu pragną zmienić miejsce zamieszkania i przeprowadzić się na przykład nad morze. Marzenia warto też poszeregować według stopnia ich ważności. Wiadomo że czasami mamy marzenia bardzo duże, takie jak założenie rodziny czy otwarcie własnej firmy ale czasami też pragniemy rzeczy drobnych, takich jak na przykład zmienić fryzurę czy pojechać do nieodległej miejscowości turystycznej.

Zastanów się nad przeszkodami

Czasami w ogóle nie podejmujemy działań, w celu spełnienia marzeń, bo wydają nam się one tak strasznie nierealne. Jednocześnie dość często ewentualne przeszkody są wyolbrzymione. Należy więc zastanowić się, co może nam utrudnić realizację danego marzenia albo czego w związku z tym najbardziej się boimy. Być może okaże się, że nasz cel wcale nie jest tak trudny do osiągnięcia.

Stwórz plan działań

Marzenia warto realizować pojedynczo, jeśli zechcemy robić kilka trudnych rzeczy naraz z pewnością będziemy się rozpraszać a i końcowe powodzenie jest niepewne. Należy więc wybrać to marzenie, które jest możliwe do realizacji w najbliższej przyszłości. Następnie wypisujemy sobie na kartce kroki jakie musimy wykonać, aby przybliżyć się do celu. Później wystarczy już tylko swój plan działania realizować spokojnie i małymi krokami. Gdy ktoś chce zmienić pracę, powinien określić jak ma być jego praca marzeń, następnie poszukać ogłoszeń odpowiadających preferencjom, złożyć aplikację i postarać się jak najlepiej wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej. Bardzo możliwe że takie marzenie szybko się spełni. Trzeba się tylko odważyć.

Dodaj komentarz