Jak wybrać konto osobiste? Na te rzeczy warto zwrócić uwagę

Jak wybrać konto osobiste? Na te rzeczy warto zwrócić uwagę

Konto osobiste to coś, co posiada większość dorosłych Polaków. Co więcej, wiele banków ma także w swojej ofercie konta osobiste dla młodych, czyli osób, które nie ukończyły jeszcze 18 roku życia. Trudno jest więc sobie wyobrazić coś bardziej powszechnego niż konto osobiste w banku. Pozwala ono na gromadzenie środków, oszczędzanie, wypłatę gotówki z bankomatu i wykonywanie transakcji kartą. Obecnie bez większego problemu każdy powinien znaleźć konto osobiste, które odpowiada jego bieżącym potrzebom. Jak jednak wybrać idealne konto osobiste w gąszczu ofert? Istnieje kilka kwestii, na które warto zwrócić szczególną uwagę.

Konto osobiste dopasowane do potrzeb

Jeśli dopiero stoisz przed wyborem swojego pierwszego konta w banku, powinieneś zastanowić się, po co tak właściwie go potrzebujesz. Wiele osób zakłada swoje pierwsze konto w momencie podjęcia pracy zarobkowej, ponieważ to właśnie tam pracodawca będzie przelewać środki pieniężne za wykonaną pracę. Odbiór wynagrodzenia w kopercie to obecnie rzadko spotykane zjawisko, a standardem jest przelewanie pensji na konto. Założenie rachunku może być więc po prostu niezbędne. Oprócz tego nie każdy lubi nosić w portfelu gotówkę. W wielu miejscach możemy płacić kartą i nie musimy mieć przy sobie nawet drobnych kwot – wystarczy karta płatnicza.

Noszenie przy sobie zbyt dużej gotówki może powodować zbędny stres. Co, jeśli zgubimy portfel i w ten sposób stracimy dużą sumę? Pieniądze na koncie bankowym trudno jest zgubić, a nawet jeśli stracimy swoją kartę, szybko możemy ją zablokować i uchronić się przed utratą pieniędzy. Właściciele kont osobistych mogą korzystać z aplikacji mobilnej oraz wielu nowoczesnych rozwiązań. Płatność smartfonem lub zegarkiem, BLIK, płacenie za rachunki i ubezpieczenia z poziomu aplikacji – to tylko część z dostępnych rozwiązań. Konto osobiste można dopasować do swoich potrzeb i bez problemu korzystać z jego możliwości w codziennym życiu.

Jak wybrać dobre konto osobiste?

Konta osobiste ranking to jeden z wygodniejszych sposobów na znalezienie najlepszej oferty. Wystarczy skorzystać z internetowego rankingu, w którym szybko można porównać oferty z różnych instytucji finansowych. W jednym miejscu porównasz opłaty, prowizje, dodatkowe usługi, promocje i oprocentowanie, które oferują poszczególne banki. Nie musisz więc wychodzić z domu i osobiście odwiedzać placówek bankowych, aby zapoznać się z aktualną ofertą. Wybór konta osobistego zajmie Ci zaledwie parę chwil, ponieważ wszystkie najważniejsze parametry są podane w jednym, rzetelnym miejscu.

Dodaj komentarz