Jak dobrze spędzić sylwestra?

Jak dobrze spędzić sylwestra?

W momencie, w którym coraz większymi krokami zaczyna zbliżać się koniec roku, bezwzględnie musimy pomyśleć o tym, jak spędzimy jego ostatnią noc. Do wyboru mamy naprawdę dużą ilość opcji. Wśród nich odnaleźć można chociażby zbiorowego sylwestra na rynku, elegancki bal w restauracji, czy nawet wyjazd do górskiego pensjonatu. Jeżeli nie macie jednak za dużo pieniędzy lub chcecie spędzić imprezę w kameralnym towarzystwie, najlepszym rozwiązaniem z pewnością będzie sylwester u znajomych. Jak odpowiednio przygotować tego typu przyjęcie?

Pierwszym punktem każdej imprezy jest lokal. Jeżeli dysponujecie na tyle dużym mieszkaniem, że możecie sobie pozwolić na zaproszenie kilku osób, problemu praktycznie nie ma. Gdy jednak tej przestrzeni nie macie, najlepiej jest spotkać się ze znajomymi i wspólnie ustalić miejsce. Lokalizacja przyjęcia jest jeszcze o tyle istotna, że każdy będzie mógł wcześniej zaplanować transport. Łatwo można bowiem ocenić odległość i stwierdzić, czy będziemy wracać z sylwestra na nogach, czy taksówką.

Nie da się siedzieć przez kilka godzin bez jedzenia. Dlatego ważnym punktem przygotowań sylwestrowych jest stworzenie menu i podział pracy nad nim. W tej drugiej kwestii najczęściej przydziela się konkretne potrawy konkretnym parom lub wszystko przygotowuje razem na miejscu imprezy.

Mniej zdolni sylwestrowicze zawsze mogą także zdecydować się na usługi firmy cateringowej. Jej pracownicy nie tylko przygotują odpowiednie potrawy, ale także dostarczą je wcześniej na miejsce. Podczas ustalania menu warto pomyśleć także o takim elemencie jak napoje, czy alkohol. W ich przypadku każdy może przynieść ulubiony trunek lub można zastosować rozwiązanie zbiorowe. Mianowicie po zebraniu składki gospodarz dokona zakupu odpowiedniej ilości picia.

Bez wątpienia nie da się bawić na sylwestrze bez muzyki. Dlatego w trakcie ustalania szczegółów warto także wspomnieć i o niej. Od razu można ustalić playlistę sylwestrową, która zawierać będzie zarówno piosenki nowe, jak i klasyki gatunku. W ten sposób uda się usatysfakcjonować gust praktycznie każdego gościa. Zawsze także można poprosić znajomych o przyniesienie składanek ulubionych utworów. Dzięki temu zapewnimy odpowiednią ilość utworów i nie będziemy musieli słuchać przez całą imprezę sylwestrową tych samych piosenek.

Jeżeli postaracie się wypełnić wszystkie wymogi w możliwie najlepszy sposób, z pewnością bardzo miło spędzicie czas i będziecie mogli oderwać się od szarej rzeczywistości. Poza tym towarzystwo bliskich znajomych sprawi, że tą zabawę sylwestrową wspomnicie z rozrzewnieniem nie raz.

Dodaj komentarz