Jak wybrać bluzę motocyklową?

Jak wybrać bluzę motocyklową?

Każdy motocyklista powinien posiadać w swojej szafie specjalistyczne ubrania przeznaczone właśnie do jazdy na motocyklu. Zapewniają one nie tylko komfort jazdy, ale również bezpieczeństwo. Jednym z niezbędnych elementów garderoby jest bluza motocyklowa. Można ją zakupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i online. Jakie aspekty warto wziąć pod uwagę wybierając bluzy motocyklowe?

Dopasowana do potrzeb i figury

Bluzy motocyklowe powinny być przede wszystkim doskonale dopasowane do figury motocyklisty. Nie mogą być one zbyt luźne, jednak za bardzo opinająca bluza motocyklowa również może okazać się niewygodna. Dlatego też przed zakupem konkretnego modelu dobrze jest go przymierzyć. Pierwszą bluzę motocyklową warto kupić w sklepie stacjonarnym, aby poznać dostępne na rynku modele i wybrać idealny dla siebie. Kolejne można już kupować przez internet, gdzie nie mamy możliwości dokonania wcześniejszej przymiarki. Bluzy motocyklowe można obecnie kupić w wielu sklepach – ich oferta na rynku jest bardzo bogata, stąd dobrze jest dobrać dla siebie model, który po prostu będzie nam się podobał. Niektórzy zamiast bluz wybierają kurtki motocyklowe – rzeczywiście, doskonale sprawdzają się one zimową porą, niemniej jednak nawet wtedy warto mieć na sobie bluzę. Tymczasem wiosną czy latem bluzy motocyklowe mogą całkowicie zastąpić kurtkę.

O czym warto pamiętać wybierając bluzę motocyklową?

Zakup bluzy motocyklowej to inwestycja, którą warto dobrze przemyśleć. Chodzi bowiem o to, aby nie zapomnieć o kilku ważnych aspektach. Bluza powinna być wykonana za dobrej jakości materiałów, dzięki czemu nie rozciągnie się w praniu, nie zmechaci i posłuży nam przez kilka sezonów. Bluza może dodatkowo posiadać kaptur, który jest doskonały rozwiązaniem na chłodniejsze dni. Co prawda i tak powinniśmy zakładać kask ochronny, jednak sam kaptur może ogrzać nasz kark, dzięki czemu będziemy odczuwać większy komfort jazdy. Bardzo ważne są również elementy odblaskowe. Nie chodzi o to, aby cała bluza była w kolorze neonowym, a jedynie zawierała odblaskowy, nawet niezbyt duży, element. Zapewnia on bezpieczeństwo jazdy w czasie dużej mgły czy też zawsze wtedy, gdy widoczność na drodze jest ograniczona. Sam motor jest o wiele lepiej widoczny niż rower, jednak na nieoświetlonej, leśnej dróżce po zmroku warto zadbać o dodatkowe elementy, które sprawią, że będziemy na drodze widoczni. Obecnie zakup bluzy motocyklowej z odblaskiem nie stanowi większego problemu – tego typu modeli na rynku jest bardzo dużo.

Dodaj komentarz