Empatia do zwierząt

Empatia do zwierząt

Dlaczego żyrafa jest lepszym zwierzęciem nic inne? Codziennie jest zabijane tysiące świń czy też innych zwierząt tylko w celu konsumpcyjnym i nikt się tym nie przejmuje. Wiele dzieci nie ma pojęcia skąd się biorą kotlety. Tylko teoretycznie, ale jak praktycznie to się dzieje nie muszą wiedzieć, bo po co nie ma powodu aby się nabawiły traumy patrząc na to.

Dlaczego chronić je przed rzeczywistością kiedy mogą się czegoś nauczyć. Zobaczyć ogromne serce które musi pompować krew prawie 2 metry aby dosięgnąć mózgu czy np. też kręgi szyjne. Tak wypowiedział się dyrektor ogrodu zoologicznego w jednym z wywiadów.

Częścią życia jest także śmierć. Po to aby przeżyć trzeba jeść takie jest prawo natury. Ta żyrafa żyła w dobrych warunkach. Nie tylko w Danii żyje dużo zwierząt w złych warunkach z powodu braku miejsca i złego traktowania. Pozwala się na to aby wykonywano religijne rytualne zabijanie zwierząt. W niektórych krajach Azji specjalnie przed ubijaniem specjalnie się traktuje je źle bo wierzy się że mięso potem lepiej smakuje.

Dyrektor ZOO nie musi oczywiście zajmować się edukacją dzieci od tego jest szkoła i rodzice. Ale te dzieci nie przyszły tu same, ale z rodzicami czy też pod opieką innych dorosłych. Ogród Zoologiczny anonsował w gazetach i też wyraźnie podkreślił że jest to dla tych co mają ochotę to zobaczyć, więc jaki jest problem? Dzieci które wychowywały się na wsi wiedzą w jaki sposób się to odbywa. To że aby zjeść kurę to trzeba ją wypatroszyć no i nie odbywa się to bez krwi. Wcale nie jest powiedziane że patrząc na to nabywają się traumy czy pozbawiają się w ten sposób empatii do zwierząt czy do tych co to robią.
Ale tak jest, że te tysiące świń zabijanych codziennie są zupełnie anonimowe. To są żywe golonki kotlety czy coś innego. Nadchodzi czas i wszyscy je zjadamy nie zastanawiając się w jakich warunkach żyły i co jadły. Rzucamy się na nie z wielką ochotą i żarłocznością jak te lwy z Kopenhaskiego ZOO. Żyrafy są również pożywianiem dla lwów. Samiec żyrafy żyjąc w naturze w tym wieku jak Marius opuszcza swoje stado aby się znaleźć inne stado samców. Jeżeli mu się to nie uda to ryzykuje pożarcie przez stado lwów i takie jest prawo natury.

W naszym świecie żyrafa jest piękna, majestatyczna podziwiana przez odwiedzających w ogrodzie zoologicznym. Świnie są brudne, brzydkie, śmierdzące jedzące byle co. Wszędzie jest hierarchia nawet i w świecie zwierząt jest taka i jeżeli tego nie dostrzegamy to jesteśmy ślepi. My też ją sami je budujemy robiąc ze zwierząt maskotki. Czy jesteśmy zaślepieni tym co w naszych oczach jest piękne i majestatyczne? Czy rzeczywiście wszystkim nam chodzi o to aby wszystkie zwierzęta miały dobre warunki.
Może ten dyrektor ogrodu zoologicznego chce w ten sposób zwrócić uwagę że wszystkie zwierzęta są częścią natury. Dlaczego żyrafa jest podziwiana i ma swoje przywileje u człowieka przez piękność, grację jest maskotką. Dla lwa jest tylko pożywieniem i jest podziwiana tylko przez ilość mięsa.

Dlaczego tylko niektóre zwierzęta otrzymują imiona? Przecież to zawsze tak mocno boli gdy tracimy wszystko czy wszystkich co ma imiona.

Dodaj komentarz