Dylematy weselne

Dylematy weselne

Organizacja wesela jest nie lada przedsięwzięciem. Trzeba pamiętać o wielu sprawach równocześnie, umieć dobrze zarządzać swoim czasem oraz znać różne zwyczaje, konwenanse i dobre maniery. Przed państwem młodym stoi wiele dylematów i pytań, z którymi będą musieli się zmierzyć.

1. Wszystko sami czy wraz z osobami trzecimi?

Nowożeńcy mogą sami wszystko zorganizować, ale również mogą poprosić o pomoc bliskich, na przykład rodziców czy świadków. Dla osób bardzo zapracowanych ciekawą opcją jest wynajęcie organizatora imprez.

2. Oszczędności czy kredyt?

Wesele jest dość kosztowną imprezą. O ile koszty przyjęcia można pokryć po zabawie i liczyć na prezenty gości, to jednak wiele zaliczek (dla orkiestry czy fotografa) oraz odpowiednie stroje trzeba opłacić dużo wcześniej, najczęściej z własnej kieszeni. Czasem dobrym pomysłem jest wzięcie małego kredytu gotówkowego, szczególnie jeśli nie chcemy długo czekać i odkładać fundusze. Łatwiej jest spłacić pożyczkę niż oszczędzać.

3. Tradycja czy oryginalność?

To tylko sprawa młodych jak sobie wyobrażają swój wielki dzień. Jedni wolą białą suknię i tradycyjne dania, a inni postawią na nowoczesne przyjęcia na stojąco lub całkowicie stylizowane imprezy. Tutaj również pojawia się konieczność wyboru orkiestry lub DJ-a.

4. Ślub cywilny, kościelny czy konkordatowy?

Bardzo ważna kwestia, właściwie kluczowa. Najważniejsze jednak, żeby narzeczeni byli jednomyślni, a wszystko odbyło się zgodnie z ich przekonaniami.

5. Cała, wielka rodzina czy tylko małe grono najbliższych?

Oba rozwiązania mają zwolenników i przeciwników. W ogóle tworzenie listy gości często wiąże się z kłótniami. Przede wszystkim warto, żeby młodzi pamiętali, że to jest ich dzień i dobrze, żeby mieli w okół siebie same serdeczne im osoby.

6. Kwiaty, prezenty, wino?

Oczywistością jest, że na wesele nie przychodzi się z pustymi rękoma. Ostatnimi czasy bardzo często to para młoda decyduje czym chcą być obdarowani. Najczęściej zaznaczają to w zaproszeniu. Jest to dobre rozwiązanie, bo ułatwia sprawę gościom, a nowożeńcy będą naprawdę cieszyć się z prezentów. Narzeczeni najczęściej proszą o wino, książki, karmę dla zwierząt w schronisku lub zabawki do domu dziecka, kwiaty czy kupony lotto, a nawet o datki na ważny dla nich cel. W dobrym tonie jest zastosowanie się do tej prośby.

Przed narzeczonymi jest jeszcze bardzo dużo różnych spaw do omówienia i załatwienia. W gorączce przygotowań trzeba pamiętać o wszystkim, ale to się opłaci. Warto dołożyć wszelkich starań, aby ten najważniejszy w życiu dzień był naprawdę idealny.

Dodaj komentarz