Jak wybrać szafki do kuchni?

Jak wybrać szafki do kuchni?

Meble do kuchni w zdecydowanej większości przypadków kupowane są na długie lata. Nie wszyscy jednak mają świadomość czym należy się sugerować przed podjęciem ostatecznej decyzji. Wybór mebli dostosowanych do kuchni, a także funkcjonalnych wbrew pozoru nie jest trudnym zadaniem. Obecnie w wyborze ludzi mogą ograniczać tylko i wyłącznie koszty.

Najprostszą i najtańszą opcją będą gotowe zestawy mebli do kuchni, w których skład na pewno będą wchodziły szafki pod zlewozmywak, szafki do kuchni oraz szafki wiszące. Dolne szafki do kuchni, które spokojnie można połączyć z blatem, znajdują się w zestawie. Można również dokupić takie szafki oddzielnie.

Według obecnych trendów z szafek kuchennych można stworzyć długie ciągi. Identyczne fronty będą jednak miały różne funkcje. Szafki mogą być także przerywane otwartymi półkami czy przeszklonymi witrynami.

Rekomendowane jest korzystanie z rozwiązań sklepów, które mają w swojej ofercie szafki, które można zestawić w komplety. Jest to opcja zdecydowanie tańsza w porównaniu do zestawów mebli kuchennych, które są wykonywane na specjalne zamówienie. Zaletą mebli na zamówienie jest fakt, że projektant dopasowuje całą zabudowę do potrzeb klienta. Należy także mieć świadomość, że w znacznej większości przypadków projekty wstępne są bezpłatne.

Tanie i ładne meble do kuchni?

Osoby, które byłyby zainteresowane urządzić kuchnię tanim kosztem mogą zdecydować się na skompletowanie zestawów ze starych mebli. Dobrym rozwiązaniem jest połączenie kilku szafek do kuchni z kredensem oraz koszami wiklinowymi czy rattanowymi. Kuchnię można również wyposażyć w meblościankę.

Szafka do kuchni może być także wybudowana z płyt g-k oraz bloczków betonowych czy cegieł. Oczywiście będzie to wymagało bardzo dokładnego rozplanowania, jednak z powodzeniem można wszystko wykonać samodzielnie. W ten sposób wykonana konstrukcja daje użytkownikom możliwość na bardzo dużą liczę ewentualnych stylizacji. Z kolei bardzo dobry rozwiązaniem w celu skomponowania kuchni rustykalnej, industrialnej oraz wiejskiej będzie cegła. Kuchnię można również wykończyć glazurą lub tynkiem.

Podejmując decyzję o zakupie szafki do kuchni należy dokładnie zwrócić uwagę na komfort otwierania, a także funkcjonalność. Nie powinno się oszczędzać na tej kwestii. W szafkach do kuchni najbardziej powszechne są drzwiczki skrzydłowe. Jest to zdecydowanie najtańszy system jeżeli chodzi o otwieranie szafki kuchennej. Rekomendowane jest ich stosowanie, gdy w kuchni jest bardzo duża przestrzeń. Wadą szafek skrzydłowych mogą być trudności z ich otwieraniem w narożnikach. Z kolei uchylne doskonale zdadzą egzamin w przypadku szerokich i niskich szafek wiszących.

Dodaj komentarz