Duże parawany w sypialni i nie tylko

Duże parawany w sypialni i nie tylko

Parawany są bardzo starym rozwiązaniem, które obecnie przeżywa renesans. Używane były już w starożytnej Japonii, gdzie wykorzystywane są do dziś. Coraz częściej pojawiają się także we współczesnym wystroju mieszkań. Są nie tylko praktycznym dodatkiem, ale również ciekawym elementem aranżacji mieszkania. Szczególnie przydatne mogą okazać się w sypialni i pokoju dziennym. Do czego może posłużyć parawan w sypialni i innych częściach mieszkania?

Parawan do sypialni 

Parawany służą do wydzielania określonego miejsca. Bardzo dobrze sprawdzą się na co dzień w sypialni zamiast ścianki działowej. Duże parawany, czyli złożone z pięciu paneli to kompleksowe rozwiązanie w małych pomieszczeniach, które muszą służyć za więcej niż tylko miejsce do spania. Sypialnia kojarzona jest z miejscem odpoczynku, jednak nie zawsze udaje nam się zachować jednozadaniowość tego pokoju. Szczególnie w obecnych czasach, kiedy sypialnia służy za łóżko, biuro i pokój dzienny jednocześnie. Nie każdy ma możliwość wygospodarowania osobnego pokoju na biuro domowe, które w dobie pracy zdalnej jest niezbędne. W takim przypadku świetnym rozwiązaniem może okazać się parawan, który nie zajmuje dużo miejsca, a idealnie oddzieli część sypialnianą od biurka, czyli miejsca pracy. 

Parawanem można również wydzielić strefę garderoby. Mało kto ma miejsce na głęboką wnękę garderobianą, jednak parawan jest bardzo dobrym substytutem. Szeroką ofertę parawanów pokojowych znajdziesz na Obrazowo.pl. Są one także ciekawym dodatkiem. Parawan nie musi być jednokolorowy. Może za to stać się elementem wystroju. Mnogość wzorów i kolorów sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie. 

Parawan do pokoju dziennego

Duży parawan to także ciekawe rozwiązanie w pokoju dziennym lub salonie. Tutaj również można wydzielić kilka stref. Pokój można przedzielić parawanem na przykład na dwie części: strefę pracy i odpoczynku, lub przestrzeń telewizyjną i jadalnianą. Najważniejsze by parawan był mobilny, dzięki temu w łatwy i szybki sposób możemy go przestawić i zaaranżować przestrzeń na nowo. Parawan ponownie pełni funkcję nie tylko praktyczną, ale i ozdobną. Może mieć nadruk minimalistyczny, lub bardziej rzucający się oczy. Ciekawym wyborem są parawany w motywy roślinne. Popularną opcją są również parawany drewniane, które świetnie wyglądają w białych i minimalistycznie urządzonych pomieszczeniach. Odpowiednio dobrany parawan z całą pewnością doda salonowi niepowtarzalnego charakteru. Wiele ciekawych propozycji parawanów do sypialni i pokoju dziennego znajdziesz na Obrazowo.pl.

Dodaj komentarz