Czy korzystanie z portali randkowych jest bezpieczne?

Czy korzystanie z portali randkowych jest bezpieczne?

Korzystanie z portali randkowych nie jest już niczym niezwykłym. Przeciwnie – powoli staje się to normą, jeśli chodzi o szukanie drugiej połówki, zwłaszcza wśród młodych ludzi. Również w Polsce dostępne jest wiele witryn i aplikacji przeznaczonych do randkowania w sieci. Są jednak osoby, które podchodzą do takiego rozwiązania sceptycznie.

Nie da się zaprzeczyć, że portale randkowe wyróżniają się łatwością poznawania nowych osób, a korzystanie z nich jest bardzo intuicyjne i wygodne. Można się jednak zastanawiać, jak wygląda kwestia ich bezpieczeństwa. Czy korzystanie z nich niesie ze sobą jakieś zagrożenie? Tłumaczymy!

Randki w sieci są bezpieczne

Nie ma nic dziwnego w tym, że ktoś może się zastanawiać, czy na pewno osoba, z którą rozmawia, jest tym, za kogo się podaje. Jednak nie ma powodu do obaw – randki w sieci są bezpieczniejsze niż mogłoby się wydawać, a ich popularność nie wzięła się znikąd. Wystarczy jedynie zachować odrobinę ostrożności.

Poszczególne aplikacje i portale randkowe mają swoje własne sposoby na weryfikację nowych użytkowników, które w zamyśle mają pomóc w „odsianiu” fałszywych kont. Dodatkowo, obecnie jest łatwiej niż kiedykolwiek sprawdzić, czy zdjęcia w profilu danej osoby rzeczywiście należą do niej, czy też na przykład zostały ściągnięte z Internetu. Nie trzeba nawet spotykać się z nią na żywo – wystarczy umówić się na wideorozmowę, czyli coś, z czym zapewne niemal każdy miał jakieś doświadczenia w ostatnich latach.

Krótko mówiąc – warto dać randkowaniu w sieci szansę, zwłaszcza, jeśli z powodu braku czasu lub innych przeszkód nie możemy stosować bardziej „tradycyjnych” metod poszukiwania drugiej połówki.

Portale randkowe – doskonałe rozwiązanie dla osób nieśmiałych

Portale randkowe https://www.boonga.pl/ nie są dedykowane jednej konkretnej grupie, jednak nie da się ukryć, że wydają się one szczególnie ciekawą opcją dla osób nieśmiałych. Rozpoczęcie konwersacji na portalu randkowym po tym, jak obie strony już wyraziły sobą zainteresowanie, może być znacznie prostsze i mniej stresujące niż podejście do kogoś w barze czy klubie i nawiązanie rozmowy.

Warto zauważyć, że poznając kogoś poprzez aplikację randkową, od razu dowiadujemy się o tej osobie więcej niż zazwyczaj przy przypadkowym spotkaniu na żywo. Czytając jej profil, poznajemy jej wiek, przybliżoną lokalizację, w której mieszka, hobby, preferencje i nie tylko. Możemy więc od razu zdecydować, czy jesteśmy zainteresowani tego typu osobą, czy też nie wpisuje się ona w nasze gusta. To bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala oszczędzić sporo czasu i energii.

Dodaj komentarz