Dieta South Beach, łatwa dieta popularna wśród celebrytów

Dieta South Beach, łatwa dieta popularna wśród celebrytów

Sprawdź zasady znanej na całym świecie metody South Beach. Zapoznaj się z jej atutami a także niesamowitą efektywnością. Wypróbuj ogrom przepysznych receptur na każdą fazę diety plaż południowych i zacznij chudnąć już dziś!

Dietę South Beach wymyślił amerykański kardiolog, dr Arthur Agatston. Na początku musimy podkreślić, że nie jest to typowa dieta bazująca na przejściowym zredukowaniu ilości konsumowanych kcal, ale program żywieniowy na całe życie. Celem metody jest pomoc w bezpiecznym pozbyciu się niepotrzebnych kilogramów a także utrzymanie naszego zdrowia i kondycji fizycznej w dobrym stanie do końca życia, bez występującego często przy innych dietach uczucia wyczerpania i głodu.

Dieta South Beach składa się z 3 faz, przy czym każda następna faza jest zdecydowanie mniej rygorystyczna. Generalnie rzecz biorąc dieta ta polega na substytucji tłuszczów zwierzęcych poprzez tłuszcze mające swoje źródło w rybach, oliwie, orzechach a także na jedzeniu dużych ilości sacharydów o niskim indeksie glikemicznym. W diecie South Beach nie musimy liczyć kcal ani ważyć naszych składników. Zaleca się w niej spożywanie wystarczającej ilości produktów dopuszczalnych, by zaspokoić głód. W trakcie trwania diety należy konsumować 3 dania i co najmniej dwie zakąski dziennie.

Dieta South Beach podbiła cały świat. Tysiące kobiet i mężczyzn skorzystało już z tej świetnie zbilansowanej metody, umożliwiającej spożycie smacznych potraw, a także efektywne redukowanie nadprogramowych centymetrów. Dieta ta nie jest dietą wysokobiałkową (proteinową), ani także niskowęglowodanową czy niskotłuszczową. Jest to zaś dieta rozważnie zaplanowana pod względem zdrowotnym i odżywczym. Obejmuje dużo kategorii zdrowych, pożywnych produktów i utrwala w nas dobre przyzwyczajenia żywieniowe na resztę życia.

Podstawowe zalety metody South Beach :

– wspiera błyskawiczne i bezproblemowe zmniejszanie wagi bez efektu jo-jo

– uczy fundamentalnych reguł świadomego odżywiania się

– efektywnie obniża poziom cholesterolu we krwi a także redukuje ryzyko wystąpienia schorzeń układu naczyniowego oraz cukrzycy

– nie należy do diet skrajnie drakońskich, zatem jej przestrzeganie jest dość łatwe

– jest bardzo funkcjonalna albowiem nie powoduje uczucia głodu

Etapy diety South Beach

I Faza

Jest to najbardziej rygorystyczna faza diety trwająca dokładnie 14 dni, w trakcie której będziemy błyskawicznie tracić nadprogramowe centymetry. Podczas pierwszej fazy możemy selekcjonować produkty zapewniające nam odpowiednią wartość kaloryczną, a także odpowiednio urozmaicone menu: warzywa, chude mięso, ryby, chude sery i jajka. Bezwzględnie trzeba jednak pożegnać się ze słodkościami, owocami, pieczywem i kartoflami.

II Faza

W trakcie 2 fazy do naszego menu dołączamy składniki o większej zawartości cukru, takie jak konkretne świeże owoce i warzywa, a także gorzką czekoladę i pełnoziarniste pieczywo. Nasza waga cały czas się zmniejsza jednak trochę wolniej aniżeli w trakcie I etapu diety. Ta faza trwa aż do momentu osiągnięcia planowanej wagi ciała.

III Faza

Ten etap nie jest już prawdziwą dietą, ale filozofią odżywiania na resztę życia. Zdaniem twórcy metody South Beach nasze ciało przez pierwsze dwa etapy zdążyło już przyzwyczaić się do bardziej świadomego stylu życia, a my nauczyliśmy się właściwie układać nasze menu i stosownie wybierać potrzebne nam do prawidłowego funkcjonowania składniki. To wystarczy, by znowu nie przybrać na wadze i radować się zgrabną figurą a także dobrym nastawieniem. 

Dodaj komentarz