Rowery enduro na zamówienie – dlaczego warto?

Rowery enduro na zamówienie – dlaczego warto?

Rowery enduro to kategoria rowerów górskich. Są to jednocześnie rowery do zadań specjalnych, jak i sprzęty bardzo uniwersalne. Można jeździć nimi pod górkę, ale też z górki, więc doskonale nadają się na zróżnicowane trasy i wielogodzinne, niezaplanowane ściśle przejazdy górskimi trasami.

Fani gór, którzy chętnie spędzają w nich czas wolny, często więc stawiają właśnie na rowery tego typu. Rzecz jednak w tym, że jeśli chcemy kupić nowy rower enduro, mamy tak naprawdę nie jedną, a dwie opcje, z czego nie każdy zdaje sobie sprawę. Otóż możemy kupić gotowy model przygotowany przez producenta, ale jest też opcja samodzielnego wybrania poszczególnych części różnych marek – i nie trzeba nawet samodzielnie ich później składać.

Dlaczego warto wybierać rowery enduro na zamówienie?

Rowery na zamówienie to dobra opcja w wielu sytuacjach. Szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę, że mowa tutaj konkretnie o rowerach enduro, a więc o rowerze, co do którego powinno się mieć stosunkowo wysokie wymagania, jako że będzie wykorzystywany w trudnych, górzystych warunkach.

W przypadku, gdy ktoś wie czego chce i nie do końca zadowalają go parametry dostępnych na rynku gotowych modeli rowerów, rowery na zamówienie będą strzałem w dziesiątkę. Zwykle rowery enduro tego typu zamawia się w ten sposób, że kupujący dostaje dostęp do specjalnego kreatora, w którym może wybierać poszczególne części różnych producentów. Od ramy, przez manetki, po korbę czy koła. Duża ilość części do wyboru pozwala nie tylko idealnie dopasować rower do swoich preferencji, ale też do posiadanego budżetu.

Jeśli nie znasz się zbytnio na poszczególnych częściach i markach roweru, faktycznie kupno “gotowca” może być warte rozważenia. Producent zadba o to, aby wszystkie części dobrze się ze sobą komponowały i zapewniały optymalne warunki jazdy. Z drugiej strony, wiedzę warto poszerzać, a do tego pracownicy sklepu, który oferuje składanie roweru na zamówienie z pewnością będą chętni służyć pomocą, jeśli coś okaże się niejasne. Więc mimo wszystko nawet osoby, które są dość zielone w tych kwestiach nie powinny odrzucać na starcie customowych rowerów.

Czy przy zakupie roweru na zamówienie obowiązuje gwarancja?

Niekiedy można spotkać się z pytaniem, czy zakup roweru na zamówienie jest bezpieczny, jeśli chodzi o gwarancję. Kupując gotowy rower od producenta, mamy gwarancję na jego całość, a w tym wszystkie poszczególne części. Jak jest w przypadku roweru na zamówienie?

Również na wszystkie części udzielana jest gwarancja producenta, po prostu jeśli mamy części różnych producentów, to kwestia tego, kto powinien zająć się gwarancją będzie zależała od tego, o którą dokładnie część chodzi.

Dodaj komentarz