Urządzasz urodziny w restauracji? Te dekoracje zachwycą twoich gości

Urządzasz urodziny w restauracji? Te dekoracje zachwycą twoich gości

Organizując przyjęcie urodzinowe należy zadbać nie tylko o smaczne menu i tort, ale również o dekoracje. Aby zrobić wrażenie na zaproszonych gościach warto postawić na styl, który będzie korespondował z salą, aby całość prezentowała się zachwycająco i spójnie. Jeśli urządzasz przyjęcie w lokalu bądź restauracji, sprawdź jakie dekoracje zachwycą twoich gości!

Postaw na motyw przewodni

Imprezy tematyczne mogą być pretekstem do świetnej zabawy i niebanalnego wystroju, który pozostanie w pamięci uczestników na długo. Możesz wybrać jeden motyw przewodni przyjęcia i dostosować do niego całość dekoracji. Popularnymi motywami są ostatnio pin-up, PRL lub dżungla, a dla dzieci standardowo bohaterowie ulubionych kreskówek. Motywem przewodnim może być również kolor! Delikatne pastele, jaskrawe neony czy naturalne barwy ziemi pojawiające się w poszczególnych elementach wystroju stworzą odpowiedni efekt. Koniecznie zwróć uwagę, aby wystrój sali i dekoracje urodzinowe na stół pasowały do siebie stylem i kolorem. Mogą to być papierowe girlandy, które święcą triumfy w mediach społecznościowych, kolorowe słomki do napojów, serwetki, rozety i balony, a także toppery na tort i muffinki. Tematyczne konfetti zaakcentuje wybrany motyw, a przy tym nie zajmie wiele miejsca na stole.

Zorganizuj stylowe przyjęcie

Jeśli nie jesteś przekonana do konkretnego motywu przewodniego, ale zależy ci na wyjątkowej oprawie przyjęcia, to postaw na styl wiodący w dekoracjach i dodatkach. Styl rustykalny czy glamour nie tylko podkreśli charakter imprezy, ale i będzie pięknie prezentował się na pamiątkowych zdjęciach, tworząc ciekawe tło.

Wybierając styl rustykalny postaw na naturalne dodatki, takie jak rośliny, naturalne płótno, plastry drewna i szyszki lub polne kwiaty. Dekoracje urodzinowe na stół mogą ograniczyć się do wazonów z kwiatami, zielonej girlandy z eukaliptusa lub papierowej i nastrojowych świec. Jeśli wolisz postawić na nieco prostsze rozwiązanie niż żywa roślinność i polne kwiaty – wykorzystaj stylizowane w ten sposób gotowe dekoracje z ornamentem kwiatowym lub roślinnym.

Przyjęcie w stylu glamour to bardzo efektowna propozycja dla wszystkich kochających blask i blichtr. Postaw na złoto, brokat i bogactwo w wystroju sali. Dekoracje urodzinowe na stół powinny pełnić rolę przewodnią, więc zadbaj o złote słomki do napojów, zdobione toppery na ciasto i muffinki, serwetki i pozostałe dodatki, jak girlandy, świeczniki i konfetti. Aby całość prezentowała się wyszukanie, a nie kiczowato połącz złoto z ciemnym granatem, czernią lub butelkową zielenią.

Odpowiednia oprawa przyjęcia urodzinowego, stylowe dekoracje i smaczne menu sprawią, że goście zapamiętają je na długo, a pamiątkowe zdjęcia pozwolą ci wracać do tych wspomnień nie jeden raz.

Dodaj komentarz