Czy warto wziąć kredyt na święta? Zalety kredytu na święta

Czy warto wziąć kredyt na święta? Zalety kredytu na święta

Okres przedświąteczny oraz same święta to wyjątkowy czas pełen radości, oraz tradycji. Jedną z nich jest obdarowywanie bliskich prezentami oraz zasiadanie przy kolacji składającej się z dwunastu pysznych dań. Niestety jest to też okres, który może być bardzo wymagający dla domowego budżetu. Zorganizowanie świąt oraz zakup prezentów dla kilku, a nawet kilkunastu osób wiąże się ze sporym wydatkiem.

Rozwiązaniem tego problemu oraz sposobem na pozyskanie dodatkowej gotówki na święta może być zaciągnięcie kredytu. Pieniądze pozyskane w taki sposób można przeznaczyć na dowolny cel, czyli m.in. na zorganizowanie wyjątkowych świąt. Zobacz czy warto brać kredyt na święta i czym się on charakteryzuje.

Czym jest kredyt na święta?

Kredyt na święta to tak naprawdę zwykły kredyt gotówkowy, który można otrzymać z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Mogą otrzymać go zarówno stali, jak i nowi klienci banku i z reguły można go dostać na bardzo atrakcyjnych warunkach. W okresie przedświątecznym wiele banków przygotowuje specjalną ofertę dla swoich klientów, którzy potrzebują dodatkowej gotówki na zorganizowanie Wigilii i zakup prezentów. Kredyt na święta wiąże się z takimi samymi warunkami jak innego rodzaju zobowiązania.

Aby otrzymać pieniądze w ramach takiego zobowiązania, klient banku musi przejść weryfikację zdolności kredytowej. Oczywiście konieczne jest ukończenie 18 roku życia oraz posiadanie ważnego dowodu osobistego. Klient, który chce otrzymać kredyt gotówkowy na dowolny cel, powinien mieć też stałe źródło dochodów i umowę o pracę, umowę zlecenie lub umowę o dzieło. Banki najlepiej jednak patrzą na umowę o pracę na czas nieokreślony.

Przed podjęciem decyzji bank sprawdza historię kredytową w BIK. W przypadku kredytów na niewielkie kwoty odbywa się to zazwyczaj automatycznie i bez udziału pracownika banku. Decyzja jest podejmowana w przeciągu kilku lub kilkunastu minut.

Czy kredyt na święta się opłaca?

Tak jak już wspomnieliśmy, kredyt na święta może być udzielany na naprawdę atrakcyjnych warunkach. Dzięki niemu możesz zorganizować wyjątkowe święta i ucieszyć swoich bliskich wymarzonymi prezentami. Jeśli szukasz najlepszej oferty kredytu na święta, to możesz skontaktować się z doradcą kredytowym https://splatakredytow.pl/. Przeanalizuje on aktualne oferty z różnych banków i przedstawi Ci tę najlepszą. Przed tym zastanów się jednak czy wolisz zorganizować wystawne święta na kredyt, czy może lepszym rozwiązaniem będzie skromna kolacja z drobnymi upominkami.

1 Comment

  1. Pozyczka na swieta Bozego Narodzenia czy tez kredyt bankowy to zobowiazania tak naprawde bez okreslonego celu wydatkowania srodkow. Sa to produkty zapewniajace mozliwosc otrzymania szybkiej pozyczki na swieta, ktora jest jedynie „opakowana” w swiateczna szate. Z pieniedzmi pozyskanymi w ten sposob pozyczkobiorca moze zrobic to, co chce. Mozesz wiec taka pozyczke przeznaczyc na zakupy spozywcze, aby zorganizowac Wigilie i Swieta Bozego Narodzenia, ale mozesz tez jechac za nie na wakacje, zaplacic za prezenty dla bliskich albo pokryc dowolne rachunki. Slowem, pozyczka swiateczna moze byc spozytkowana na swieta, ale nie musi. Podobnie wyglada to w przypadku kredytu bankowego udzielanego w tym samym celu – w jego przypadku mamy do czynienia z zobowiazaniem gotowkowym.  Kredyt gotowkowy  w banku jest alternatywa dla pozyczki pozabankowej. W takim przypadku mozesz pozyczyc znacznie wyzsza kwote, a splate rozlozyc na dluzszy okres. Warto podkreslic, ze o kredyt gotowkowy mozna bez problemu zawnioskowac rowniez przez internet .

Dodaj komentarz