Czy osoba bezrobotna może otrzymać pożyczkę?

Czy osoba bezrobotna może otrzymać pożyczkę?

Obecnie poziom bezrobocia w naszym kraju jest niższy niż jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu. Warto jednak pamiętać, że mimo stosunkowo niskiej stopy bezrobocia w Polsce, dalej istnieje kilkaset tysięcy osób, które zmagają się na co dzień z brakiem pracy. Z uwagi na brak zatrudnienia wiele osób popada w kłopoty finansowe i cierpi na brak pieniędzy, dzięki którym można opłacić podstawowe potrzeby. W takiej sytuacji wiele osób myśli o wzięciu pożyczki, która mogłaby podreperować domowy budżet. Jednak czy osoby bez pracy mają jakiekolwiek szanse na otrzymanie pieniędzy od instytucji finansowych https://habzafinanse.com.pl/pozyczka-dla-bezrobotnych-czy-jest-mozliwa/?

Kredyt dla bezrobotnych – czy to możliwe?

Banki znane są z tego, że dość restrykcyjnie podchodzą do udzielania kredytów i dokładnie sprawdzają swoich klientów pod różnym kątem. Niestety banki nie udzielają pieniędzy osobom, które nie mają stałego zatrudnienia. Kredyt dla osób bezrobotnych jest więc w tym przypadku niemożliwy, jeśli kredytobiorca nie posiada stałego dochodu. Warto pamiętać, że źródłem dochodu może być nie tylko praca, ale także świadczenia emerytalne czy też renta. Bank przed udzieleniem decyzji kredytowej z pewnością sprawdzi także wyciągi z naszego konta. Brak jakichkolwiek stałych dochodów jest tam widoczny i dyskwalifikuje osobę bezrobotną do otrzymania pieniędzy z banku.

Pożyczka dla bezrobotnych

Skoro już wiemy, że kredyt dla osoby bezrobotnej jest w większości przypadków niemożliwy, to warto przyjrzeć się ofertom pozabankowych instytucji finansowych. Pożyczka dla bezrobotnych nie jest bowiem aż tak trudna do uzyskania, jak kredyt w tradycyjnym banku. Instytucje pozabankowe znane są z tego, że bardziej liberalnie podchodzą do kwestii pożyczania pieniędzy i upraszczają wiele procedur. Właśnie z tego powodu osoba bezrobotna ma bardzo duże szanse na otrzymanie pieniędzy w takim miejscu. Należy pamiętać, że osoba bezrobotna niekoniecznie jest biedna i nie posiada stałych dochodów. Może je ona pozyskiwać np. z emerytury, renty, alimentów czy na najmie nieruchomości. Wiele firm pożyczkowych jest w stanie zaakceptować taką formę „dochodu” oraz udzielić pieniędzy takiej osobie.

Innym sposobem, który pozwala na otrzymanie pożyczki nawet mimo braku zatrudnienia i niskich dochodów, jest poręczenie zobowiązania. Żyrantem pożyczki dla bezrobotnych na raty może być na przykład członek rodziny bądź przyjaciel, a nawet osoba całkiem obca. Najważniejsze jest to, aby poręczyciel posiadał dochód oraz zdolność kredytową.

Dodaj komentarz