Co warto zobaczyć w Krakowie?

Co warto zobaczyć w Krakowie?

Kraków to miasto znajdujące się w południowej części Polski posiadające na stan obecny około 780 tysięcy mieszkańców. Poszukując najświeższych informacji i wiadomości Kraków warto zajrzeć na serwis internetowy pod adresem faktykrakowa.pl. Kraków posiada mnóstwo miejsc, które są godne uwagi z punktu widzenia zarówno turysty, jak i mieszkańca. Co wśród tak wielu różnych atrakcji i ciekawych miejsc warto szczególnie zobaczyć?

​Wawel

Nie ma co wątpliwości do tego, że to właśnie Wawel jest miejscem szczególnie wartym odwiedzenia i zobaczenia. W miejscu Wawelu znajdziemy wyjątkowe zabytki, które stanowią jeden z najważniejszych ośrodków kulturalnych w Polsce. Na wzgórzu Wawel znajdują się dwa najważniejsze zabytki – Zamek Królewski oraz Katedra Wawelska. Katedra Wawelska to jedna z najstarszych budowli należąca do samego Wawelu. Jest to symbol związany z religijnością i przywiązaniem do kultu. Zamek Królewski stanowi doskonały przykład architektury obronno-rezydencyjnej. Odwiedzając Wawel warto też odwiedzić sławne Ogrody Królewskie, które są otwarte dla turystów od 2005 roku.

​Podziemia Rynku w Krakowie

Ciekawą wyprawę do przeszłości można odbyć odwiedzając podziemia znajdujące się na krakowskim rynku. Znajduje się tam muzeum, które udostępnia odwiedzającym eksponaty związane z przeprowadzonymi tam wykopaliskami. Dzięki pracy archeologów udało się dotrzeć nawet 5 metrów poniżej obecnego poziomu rynku i zdobyć wyjątkowe eksponaty, które są prezentowane w poszczególnych salach podziemi. Można dzięki temu poznać historię związaną z miastem, które funkcjonowało tutaj w trakcie średniowiecza. Muzeum zostało uruchomione w roku 2010 i przez ten czas przez jego korytarze przespacerowało się mnóstwo turystów chcących zaznajomić się z unikalną historią Krakowa. Jako ciekawostkę warto dodać, że prace wykopaliskowe rozpoczęły się w roku 2005. Planowano ich zakończenie w zaledwie pół roku, ale w trakcie wykopalisk archeologowie doszli do wniosku, że ilość niezwykłych przedmiotów jest ogromna. Należało więc przedłużyć wykopaliska i ostatecznie były prowadzone aż przez 5 lat. Łatwo więc sobie wyobrazić, że ilość obiektów znajdujących się na ekspozycji jest całkiem spora. Warto jeszcze zauważyć, że odwiedzając fontannę na Krakowskim Rynku można przyjrzeć się znajdującymi się pod rynkiem podziemiami. Wszystko to dzięki temu, że fontanna jest przeszklona i światło dzienne dociera właśnie do tego szczególnego fragmentu podziemi na rynku. Fontanna o której mowa znajduje się tuż przed Sukiennicami i ma formę piramidy.

Dodaj komentarz