Benneton – krótka historia marki

Benneton – krótka historia marki

77 lat temu, we włoskiej prowincji Poznano Veneto, urodził się Luciano Benneton. Niepełnoletni Luciano nie miał kolorowego dzieciństwa. Podczas gdy miał tylko 10 lat zmarł mu tata. To zmusiło go do porzucenia edukacji oraz rozpoczęcia pracy. Podczas pracy w pewnym sklepie, chłopak Włoch uświadomił sobie, że ludzie chodzą w bezbarwnych ubraniach, w ubraniach pozbawionych emocji i życia.

Jego początki w charakterze projektanta nie były łatwe ze względu na nieobecność pieniędzy. Sprzedawał głównie swetry do pobliskich sklepów. Niesłychanie odpowiednio się one sprzedawały co dało wymierne zyski, pozwalające na nabycie własnej fabryki. Luciano Benneton ukierunkował swą wizję mody na mieszankę kultur, kolorów oraz młodości. Interes rozrastała się, trafiała na zagraniczne rynki, jakkolwiek cały czas marką zarządzało całe rodzeństwo Benneton. Dzisiaj włoska logotyp jest jedną spośród najbardziej popularnych. Inicjatywa projektowania chociaż przesadnie się nie zmieniła, co od momentu lat daje firmie osobisty ruch i znak rozpoznawczy.

Wyróżniający się bieg to ten z lat 50-tych oraz 60-tych. Atrakcyjny jest kierunek militarny, oraz również folkowy. W tym pierwszym super prezentują się marynarki i koszule. Co znajdziemy pomijając nich w linii damskiej? Bermudy, rurki w żywych, niekiedy jaskrawych kolorach, jeansy z zamszu, spódniczki mini zwłaszcza te rozkloszowane, spódnice z warstw falban, młodzieżowe bluzki z żabotami, tradycyjne dla marki swetry bądź krótkie, sportowe topy lub torebki. Podczas gdy prawdopodobnie natura kolekcji jest bardzo znaczny i trafia w większość upodobań kobiet oraz młodych dziewczyn.

Kolorystyka bez wątpliwości jest szeroka. Najbardziej zauważalne kolory to: biel, żółć, khaki, oliwkowy, barwa zielona, turkus, róż, granat, fiołkowy, pomarańcz czy nude. Niemało jest motywów kwiatowych, jak przystało na uradowany, dynamiczny natura kolekcji. Jest podobnie modna krata jednakowoż paski. Ciekawie prezentuje się podobieństwo skóry z płótnem czy przecierany dżins. Z elementów dekoracyjnych, z wyjątkiem modnych koronek oraz falban, porządnie prezentują się siateczkowe wstawki.
Jak bodajże logo Benneton po wielu latach, później super sobie radzi na rynku odzieżowym. W dalszym ciągu utrzymuje wysoką forma swych ubrań oraz wszczepia im własny krajowy nurt i duszę.

Dodaj komentarz