12 rzeczy, których doświadczysz podczas spełniania marzeń

12 rzeczy, których doświadczysz podczas spełniania marzeń

Ludzie mówią, że „marzenia się spełniają”. Życie mówi jednak, że zdanie to zawiera błąd logiczny. Marzenia się nie spełniają. Przynajmniej nie same. To my spełniamy marzenia. Albo i nie spełniamy. Dlaczego nie? Z różnych powodów. Nie wierzymy w siebie, boimy się, jesteśmy zbyt leniwi. Poza tym nie mamy pewności, czy nam się uda. Faktycznie, nikt nam tego nie zagwarantuje. Ale da się zagwarantować coś innego – te 12 rzeczy z poniższej listy z pewnością spotka cię, gdy w końcu zdecydujesz się dogonić swoje marzenia. Niezależnie od rezultatu. Może dla nich samych warto zacząć działać?

1. Wykroczysz poza strefę bezpieczeństwa 

Strefa bezpieczeństwa jest, tak na dobrą sprawę, bardzo niebezpieczna. Zagraża naszym ambicjom, rozwojowi i planom. Znajdujemy się w niej za każdym razem, gdy życie przestaje nas zaskakiwać, a my sami przestajemy ryzykować. Niestety, ryzyko jest wkalkulowane w spełnianie marzeń. Jednak gdy już je podejmiesz, okaże się, że strefa bezpieczeństwa, w której do tej pory przebywałeś, była przeceniona. Z perspektywy nowych doświadczeń wyda ci się niczym ciemna jaskinia, z której bałeś się wyjść na światło dzienne.

2. Kilka razy porządnie się przestraszysz

A to dlatego, że staniesz oko w oko z nowymi wyzwaniami i nie zawsze będziesz na to przygotowany. Może któreś podjęte przez ciebie ryzyko się nie opłaci. Ale jeśli pokonasz te wszystkie chwile grozy i niepewności, będziesz o wiele odważniejszy na dalszej drodze.

3. Staniesz się inspirujący dla innych

Każdy następny krok podjęty w celu osiągnięcia twoich marzeń, będzie dodawał ci pewności siebie, mądrości i atrakcyjności w oczach innych. Bo lubimy podziwiać ludzi, którzy do czegoś dążą. Lubimy też obserwować ich poczynania i ich dopingować, a często bierzemy z nich przykład.

4. Nauczysz się cierpliwości

Prawdopodobnie będziesz musiał poczekać na swój sukces przez jakiś czas. Ale, gdy w końcu osiągniesz go metodą małych postępów i ciężką pracą, będzie on miał ogromną wartość. Zrozumiesz, że cierpliwość popłaca.

5.Będziesz miał mniej czasu

Na pewno zabraknie ci go na lenistwo. Być może będziesz musiał wcześniej wstawać i później kłaść się spać. Nie zdążysz też obejrzeć tylu filmów jednego dnia. Ale już niedługo twoja doba jakby się wydłuży i uda ci się zamknąć w niej więcej obowiązków, niż kiedykolwiek. Zostanie też kilka chwil na relaks. Nazwiesz to dobrą organizacją czasu, a nie jego brakiem.

6. Stracisz znajomych

Nauczysz się poświęcać swoje wolne chwile tylko tym, na których najbardziej ci zależy, i którym, jednocześnie, najbardziej zależy na tobie. Z prostego powodu – ci ludzie będą przy tobie w trudnych momentach, a takie na pewno nadejdą. Gdy osiągniesz sukces, będą się cieszyli razem z tobą, a nie zazdrościli. Wbrew porzekadłu, prawdziwych przyjaciół poznaje się nie tylko w biedzie. Poza tym na pewno spotkasz wiele nowych, wspaniałych osób, które w dodatku będą do ciebie podobne – połączą was te same marzenia i pasje.

7. Przestaniesz szukać dziury w całym

Jest mnóstwo rzeczy, które nie są wcale tak trudne do osiągnięcia, jak się nam wydaje. To ludzka wyobraźnia i tendencja do wyolbrzymiania problemów sprawiają, że widzimy każde przedsięwzięcie w ciemnych barwach. Dopiero, gdy już coś zrobimy, zastanawiamy się, czego tak bardzo obawialiśmy się wcześniej.

8. Poznasz swoje możliwości i przesuniesz ich granice

Nawet, jeśli coś jest rzeczywiście tak trudne do zrobienia, jak sobie wyobrażamy, to jeszcze nie powód, by porzucić nasz plan. Człowiek nie docenia swojej wytrzymałości, a może przekonać się o niej tylko w obliczu wymagających zadań. Wybierz się w samotną podróż do dalekiego kraju, z dwoma zestawami odzieży na zmianę, nie znając języka. Nie dość, że przeżyjesz tę podróż w jednym kawałku, to jeszcze zmienisz zdanie na swój temat.

 

9. Zaczniesz żyć na serio

Przestaniesz zapychać swoje życie namiastkami i doraźnym środkami, w przekonaniu, że to one dają ci szczęście. W głębi serca chcesz tak bardzo pojechać w tę samotną podróż z kilkoma rzeczami w plecaku, ale niepewność oraz skupianie się na błahych szczegółach dnia codziennego sprawiają, że pakujesz dwie walizki i jedziesz do dobrze znanego hotelu w Egipcie. W ten sposób nigdy nie przeżyjesz nic wartościowego.

10. Zdobędziesz bezcenną wiedzę oraz doświadczenie

I będziesz mógł się nimi podzielić z innymi ludźmi.

11. Zaczniesz się wyróżniać na tle pozostałych

To bardzo smutne, że mnóstwo ludzi, także tych, których dobrze znany, rezygnuje ze swoich marzeń. Ich życie jest nijakie i to widać. Chcesz być kolejnym, stale niepocieszonym Polaczkiem, który szuka ukojenia w telewizji i centrum handlowym?

12. Będziesz miał co opowiadać swoim dzieciom 

Bez obaw, że mógłbyś dać im zły przykład.

Dodaj komentarz