Najpopularniejsze błędy podczas odchudzania – czy popełniasz któryś z nich?

Najpopularniejsze błędy podczas odchudzania – czy popełniasz któryś z nich?

Odchudzanie się jest procesem złożonym, który wymaga nie tylko sporo czasu, ale także wiedzy. Często bowiem okazuje się, że osoby, które są na diecie, popełniają podstawowe błędy, które uniemożliwiają im szybką utratę zbędnych kilogramów i nawet tego nie podejrzewały. Błędy podczas odchudzania mogą zdarzyć się każdemu – szczególnie jeśli są to Twoje pierwsze próby schudnięcia na własną rękę. Warto jednak wiedzieć jakich rzeczy nie robić, aby w stosunkowo szybkim tempie zobaczyć efekty swoich starań i nie tracić motywacji. Oto najpopularniejsze błędy, które można popełnić podczas odchudzania się.

Źle dopasowana kaloryczność diety

Pierwszym błędem, który zdarza się bardzo często, jest źle dopasowana kaloryczność diety do naszego zapotrzebowania. Jeśli chcesz schudnąć, musisz jeść mniejszą ilość kalorii w ciągu dnia. Niestety niektóre osoby mają problem z liczeniem kalorii, które spożywają w poszczególnych posiłkach i często okazuje się, że jest ich po prostu zbyt dużo. W obliczeniu zapotrzebowania Twojego ciała na kalorie może pomóc Ci internetowy kalkulator. Wystarczy, że wpiszesz kilka informacji takich jak m.in. wiek, wzrost, poziom aktywności. Na tej podstawie kalkulator wyliczy, ile powinieneś jeść w ciągu dnia, aby schudnąć lub trzymać wagę. Możesz też skorzystać z pomocy dietetyka, który rozpisze Ci dietę dopasowaną do Twojego trybu życia.

Podjadanie

Podjadanie to prawdziwa zmora każdej osoby, która chce stracić nadprogramowe kilogramy. Często nawet nie wiemy, kiedy to robimy i bezwiednie sięgamy po zakazane przekąski. Wydawać by się mogło, że niewielki batonik, orzechy czy nawet suszone owoce to nic takiego jednak takie przekąski podnoszą ilość kalorii, którą spożywasz w ciągu dnia. W efekcie proces chudnięcia jest o wiele wolniejszy i nie tak skuteczny jakbyśmy tego chcieli. Staraj się unikać podjadania, a jeśli już nie możesz się powstrzymać, to zjedzone przekąski weź pod uwagę podczas dziennego bilansu kalorii.

Nieregularne jedzenie

Czytając porady o odchudzaniu nie trudno natknąć się na wzmiankę o regularnym jedzeniu posiłków. Wiele osób przez brak czasu i zabiegany tryb życia omija parę posiłków w ciągu dnia i spożywa jeden, ogromny pod wieczór. Nieregularne jedzenie zaburza pracę metabolizmu i może być powodem tego, że wolniej tracimy na wadze. Staraj się dostosować pory posiłków do swojego trybu życia i jedz regularnie przynajmniej 3 razy dziennie. Jeśli nie masz czasu na gotowanie, to możesz skorzystać z diety pudełkowej.

Dodaj komentarz