Jak odżywić włosy po rozjaśnianiu? Sposoby na nawilżenie osłabionych kosmyków

Jak odżywić włosy po rozjaśnianiu? Sposoby na nawilżenie osłabionych kosmyków

Niedawno rozjaśniłaś włosy, a ich stan pozostawia teraz wiele do życzenia? Nie martw się, nie musisz od razu ścinać poniszczonych pasm, które straciły blask, są suche i łamliwe. Jeśli w odpowiedni sposób podejdziesz do pielęgnacji włosów rozjaśnianych, to w prosty sposób możesz przywrócić im piękny wygląd. Zobacz jak zregenerować włosy po rozjaśnianiu i jakie kosmetyki do włosów mogą Ci pomóc.

Codzienna pielęgnacja rozjaśnionych włosów

Aby kruszące się, sztywne i matowe po rozjaśnianiu włosy znów były piękne, trzeba praktycznie codziennie dbać o ich odżywianie. Najbardziej zniszczone pasma, które są wręcz wytrawione, najlepiej będzie ściąć, ponieważ ich odratowanie jest praktycznie niemożliwe. Zniszczenia mogą piąć się w górę, co stanowi poważne zagrożenie dla zdrowszych włosów. Lepiej więc pozbyć się najbardziej zniszczonych pasem i zadbać o te, które jeszcze mają szanse na to, aby być odżywione i pełne blasku.

Jeśli chodzi o mycie włosów rozjaśnionych, to używaj do tego łagodnego szamponu bez SLS. Użycie łagodnego szamponu sprawi, że nie pogorszysz jeszcze bardziej kondycji swoich włosów. Mocne substancje chemiczne, które znajdują się w wielu drogeryjnych szamponach, mogą przesuszać włosy. Jeśli chodzi o nawilżanie, to sięgaj po regenerujące odżywki emolientowe, które dociążają włosy i scalają łuski włosa.

Olejowanie włosów rozjaśnionych

Aby odżywić włosy i nadać im blask regularnie je olejuj. Polega to na tym, że na suche lub zwilżone podkładem nawilżającym włosy nakłada się olej. Aby ten zabieg miał sens i przyniósł dobre rezultaty, należy dobrać odpowiedni olej do porowatości swoich włosów. W przypadku włosów rozjaśnianych zazwyczaj nie sprawdzi się popularny olej kokosowy. Możesz jednak wypróbować oliwę z oliwek lub olej lniany.

Olej wczesz we włosy za pomocą grzebienia lub szczotki i pozostaw go na głowie przez kilkadziesiąt minut. Aby wzmocnić działanie, możesz owinąć włosy folią i nałożyć na nie wełnianą czapkę. Dzięki temu, że pod czapką wytworzy się ciepło, łuski włosów się rozchylą i lepiej będą wchłaniać substancje odżywcze zawarte w oleju.

Silikony na włosy rozjaśnione

W momencie, gdy zdrowe włosy nie do końca potrzebują silikonów w pielęgnacji to włosy rozjaśnione już tak. Silikony sprawią, że włosy rozjaśnione będą w pewien sposób zabezpieczone i nie będą się tak mocno łamały. Kosmetyki silikonowe np. odżywki pozwolą na zamknięcie nawilżenia we włosach i będą je chronić przed wiatrem, słońcem czy też mrozem.

Dodaj komentarz