Łysienie androgenowe – jak z nim walczyć?

Łysienie androgenowe – jak z nim walczyć?

Łysienie androgenowe jest specyficznym typem wypadania włosów. Dieta czy stres mogą mieć wpływ na ten proces jednak w przypadku łysienia androgenowego największym czynnikiem jest uwarunkowanie genetyczne. Co zrobić by włosy przestały wypadać? Czy każdy mężczyzna z tą przypadłością musi obciąć włosy na zero?

Maszynka do włosów – skuteczne lekarstwo?

Nic bardziej mylnego, oczywiście wielu panów woli zgolić włosy i w ten sposób wydaje im się, że problem został rozwiązany. Oczywiście jest to jakiś sposób i jeśli ci odpowiada to nia ma żadnych przeciwskazań by tak zrobić. Jeśli jednak lubisz swoje włosy i nie wyobrażasz sobie gładkiej skóry, pozbawionej włosów na swojej głowie to jest kilka metod, które są w stanie sprawić, że włosy powoli zaczną odrastać. Warto zacząć od tych bardziej naturalnych ponieważ gwarantują one, że nie spotkają nas przykre skutki uboczne. Co więc zrobićby mieć piękne włosy, które nie wypadają całymi garściami z głowy?

Naturalne sposoby na walkę z łysieniem

Do naturalnych sposób zaliczyć możemy z całą pewnością szereg suplementów, których skład bazuje na ziołach. Ja z doświadczenia najbardziej cenie sobię tabletki Profolan, które działają szybko i gwarantują fajne efekty. Jak działa Profolan? Wzmacnie włosy od środka, sprawia, że otrzymują potrzebne składniki odżywcze i systematycznie zredukowany zostaje proces łysienia. Oczywiście można te same zioła przyjmować osobno, sam jednak przyznasz, że połknięcie kapsułki będzie wygodniejszym rozwiązaniem niż codzienne przygotowywanie kilku lub kilkunastu różnych ziół.

A może minoxidil?

To też dość popularne rozwiązanie i wiele osób chwali sobie jego działanie. Preparaty na wypadanie włosów takie jak Loxon 2 czy 5% są również bardzo skuteczne. Ich wadą jednak będzie czas potrzebny na otrzymanie pożądanych efektów. Producenci deklarują, że pełny efekt uzyskiwany jest po około 12 miesiącach regularnego stosowania. Srodki na bazie minoxidilu musimy codziennie wsmarowywać w skórę głowy. Najlepiej robić to regularnie i nie opuszczać kuracji choćby na jeden dzień.

Ważną rzeczą, o której należy wspomnieć jest fakt, że nie każdy może używać tych środków! Pomimo, że sprzedawane są bez recepty to w pewnych okolicznościach mogą spowodować więcej szkód, niż pożytku. Przed rozpoczęciem kuracji warto więc skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Tylko w takim przypadku możesz mieć pewność, że nie spotkają cię przykre skutki uboczne, które mogą zniechęcić do kontynuowania leczenia.

Dodaj komentarz