Komunia w restauracji

Komunia w restauracji

Kiedy nadchodzi sezon komunijny wielu rodziców ma dylemat, czy urządzić przyjęcie w domu czy w restauracji. Wielu z nich uważa, że najlepszym wyborem jest przygotowanie obiadu w domu. Jednak z jakiegoś względu coraz więcej osób decyduje się na przyjęcie w restauracji. Zaczynamy dostrzegać, że w tym dniu ważna jest zarówno atmosfera, ale też wygoda samej gospodyni. Równie ważny o ile nie najważniejszy jest czas spędzony z dzieckiem. Organizując przyjęcie w domu tego czasu niestety może ci zabraknąć.

Przyjęcie w domu

Zarówno przed wielkim dniem, jak i w trakcie przyjęcia będziesz zabiegana. Kilka dni prędzej musisz zaplanować dania jakie przygotujesz, a następnie kupić składniki. Potem czeka cię wiele godzin spędzonych na przygotowywaniu potraw. Niektórych z nich nie przygotujesz prędzej, więc nawet w dniu komunii swojego dziecka musisz od rana stać w kuchni. Jakby tego było mało, sama obsługa gości również należy do twoich obowiązków. Oczywiście prędzej konieczne jest przygotowanie stołu, jego dekoracja i rozsadzenie gości. W międzyczasie należało by donieść ciepłe dania i ponownie zaproponować coś do picia. Talerze również przydało by się chociaż raz umyć, aby podać gościom czyste nakrycie przed kolejnym daniem. No, chyba że masz odpowiednią ilość sztućców i zastawy stołowej i wystarczy tylko zamienić brudne rzeczy na świeże. Tak czy inaczej, zabierze ci to kolejne chwile wspólnego czasu na rzecz „dogadzania gościom”.

Tak, wiem… brzmi to tak, jakby był to przykry obowiązek. Ale gospodyni w tym dniu ma pełne ręce roboty i trzeba to powiedzieć wprost! Nie dość, że napracujesz się przed, w trakcie to jeszcze po przyjęciu masz mnóstwo pracy, bo przecież trzeba posprzątać. W tym momencie wiele matek uświadamia sobie, że nie spędziła ani chwili ze swoim dzieckiem! A to jego dzień, czyż nie?

Komunia w restauracji

Komunia w restauracji daje ci więcej swobody i przede wszystkim czasu, który możesz spędzić z dzieckiem i gośćmi. Czy nie przyjemniej byłoby ci usiąść i w spokoju zjeść ciepły posiłek z resztą rodziny? Wiem, że tak… Nawet jeżeli komunia w restauracji wiąże się z większym wydatkiem, to i tak jest tego warta. Zresztą, nie wyniesie ona dużo więcej niż przyjęcie w domu – taki mit nadal krąży wokół nas. Zliczając wszelkie koszty na organizację przyjęcia w domu i porównując je do kosztów obiadu w restauracji wcale nie ma dużej różnicy. Zawsze możesz porównać kilka ofert i wybrać najkorzystniejszą. Na pewno znajdziesz menu pasujące do uroczystości, tym bardziej, że wiele lokali oferuje obiady typowo okazjonalne. Są wśród nich również imprezy komunijne, więc wystarczy iść na gotowe. Pomyśl sobie, że nie musisz siedzieć w kuchni, biegać od garnków do gości i sprzątać po wszystkim całego majdanu. Kuszące prawda? Zamiast tego możesz się rozsiąść obok swojego dziecka i w rodzinnym gronie przeżywać ten dzień.

Dodaj komentarz