Stylowe buty do garnituru – jak dobrać je do okazji?

Stylowe buty do garnituru – jak dobrać je do okazji?

Elegancki ubiór to nie tylko dobrze dopasowany garnitur, ale również porządne i stylowe buty do garnituru. Gwarancją udanego spotkania, wyjścia czy uroczystości jest wygodne obuwie, które idealnie dopełnia wytworną stylizację. W jaki sposób należy dobrać buty do garnituru? Sprawdź nasze wskazówki!

Stylowe buty do garnituru – jak dobrać je do okazji?

Każda ważna uroczystość, na jaką się udajemy, to sytuacja, która wymaga określonego ubioru. Śluby, bale, organizowane przez firmę bankiety, a także istotne spotkania biznesowe to okoliczności, w trakcie których warto wyglądać elegancko. Nieodpowiedni ubiór może bowiem zostać uznany za poważną wpadkę. W przypadku mężczyzn formalny strój zwykle opiera się na garniturze, koszuli i dopasowanych do całego stroju eleganckich butach. Jedną z kwestii, nad którą często zastanawiają się mężczyźni, jest to, jak dopasować je do garnituru, aby nie popełnić modowego faux pas. Z naszego artykułu dowiesz się, jakie są rodzaje butów do garnituru oraz czym kierować się podczas ich zakupu.

Eleganckie buty do garnituru – rodzaje

Wśród dostępnych butów do garnituru znajdziemy wiele różnorodnych rodzajów, które sprawdzą się w zależności od konkretnej okazji. Do najpopularniejszych należą przede wszystkim niezwykle eleganckie oxfordy oraz derby, czyli sznurowane klasyki, które świetnie komponują się z garniturem. Jeśli jednak wybieramy się na urządzany wieczorem bal i chcemy postawić na smoking, to wystarczy wybrać takie buty w wersji lakierowanej. Ciekawą opcją dla osób lubiących niestandardowe rozwiązania są brogsy, czyli buty półformalne, które wyróżniają się ażurowym zdobieniem. Jeśli natomiast poszukujesz wygody, w Twoim przypadku najlepiej sprawdzą się loafersy lub mokasyny, czyli gustowne obuwie wsuwane. Warto jednak zaznaczyć, że tego typu buty nie będą odpowiednie w przypadku wyjątkowo oficjalnych okazji.

Jak dobrać buty do garnituru?

Zastanawiasz się, w jaki sposób połączyć buty z garniturem, aby stylizacja tworzyła harmonijną całość? Garnitur smokingowy oraz frak to elementy męskiego ubioru, w przypadku których odpowiednie będzie wyłącznie czarne obuwie lakierowane. Jakie zasady obowiązują natomiast w przypadku klasycznego garnituru? Duże znaczenie będzie miał przede wszystkim jego kolor. Jeśli posiadamy garnitur w czarnym kolorze, to jedynym słusznym wyborem w jego przypadku będą czarne buty. Granatowy garnitur to z kolei opcja, która daje wiele możliwości w zakresie wyboru obuwia – sprawdzą się tutaj zarówno czarne, brązowe, jak i burgundowe buty. Podobnie sprawa wygląda w przypadku szarego garnituru. 

Dodaj komentarz