Profesjonalna pielęgnacja skóry w domu

Profesjonalna pielęgnacja skóry w domu

Twoja skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji przez cały rok. Latem, jak i zimą konieczne jest zadbanie o odpowiednie nawilżenie oraz stosowanie peelingów, które oczyszczają i regenerują skórę. Niektórzy twierdzą, że tylko specjalistyczne zabiegi są w stanie zadbać o  zdrową skórę. Nie musisz jednak zamawiać profesjonalnej wizyty u kosmetyczki za każdym razem, gdy chcesz poczuć się lepiej. Również w swoim domu możesz pielęgnować skórę w odpowiedni sposób.

Domowe sposoby na piękną skórę

Wiele jest kosmetyków, których działanie może pozytywnie wpłynąć na kondycję skóry. Gdzie kupić kwasy peel mission? Kwasy dermatologiczne służą głównie chemicznemu złuszczaniu naskórka (eksfoliacja). Dzięki temu skóra może się oczyścić i zregenerować. Peelingi redukują także blizny i przebarwienia, spłycają zmarszczki i pomagają w walce ze zmianami po długotrwałym trądziku. Ich zaletą jest możliwość dopasowania kosmetyku do rodzaju cery – trądzikowej i tłustej, wrażliwej, suchej, ze stanami zapalnymi – każdy znajdzie coś dla siebie.

Kwas nowej generacji?

Cera wymagająca potrzebuje odpowiednich kosmetyków, by była odpowiednio pielęgnowana. Kwas laktobionowy, otrzymywany z naturalnie występującej laktozy, jest polihydroksykwasem. Wykazuje łagodniejsze działanie niż inne kwasy i zapobiega efektom ubocznym, takim jak: pieczenie, łuszczenie i zaczerwienienia. Istotną cechą, która odróżnia kwas laktobionowy od innych jest działanie przeciwzapalne, dzięki czemu nie ma obaw o swędzenie i przebarwienia skórne. Dodatkowo, wykazuje właściwości regenerujące i łagodzące stany zapalne, ale jest odpowiedzialny także za wzmocnienie bariery skórnej.  Ponadto, kwas ten może być stosowany o każdej porze roku, gdyż nie wykazuje działania fototoksycznego, czyli zwiększonej wrażliwości na promieniowanie świetlne.

Stop zaskórnikom

Jeśli Twoim problemem są zaskórniki i przebarwienia skóry, warto zaopatrzyć się w produkty na bazie kwasu pirogronowego. Oprócz hamowania wydzielania sebum, odpowiadającego za powstawanie zaskórników, kwas działa antybakteryjnie i rozjaśnia koloryt skóry. Pomaga w walce z trądzikiem i zanieczyszczeniami. Obniża pH skóry i powoduje zmiany w warstwie rogowej, która staje się cieńsza. Kwas pirogronowy to skuteczny sposób na walkę z trądzikiem.

Wiele jest sposobów na to, by zadbać o odpowiednią pielęgnację skóry. Wypróbuj kosmetyki Peel Mission i poczuj się u siebie w domu, jak w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym.

Dodaj komentarz