Pielęgnacja dłoni

Pielęgnacja dłoni

Zadbane dłonie są wizytówką każdego z nas. Jednak i w tym przypadku nic nie dzieje się samo i to od nas zależy w jakiej kondycji się one znajdują. Odpowiednia pielęgnacja z pewnością zajmuje trochę czasu ale na pewno jest tego warta.

Zadbane dłonie

Nasze dłonie to nie tylko idealnie gładka i nawilżona skóra, ale także zadbane paznokcie i brak suchych skórek w okół. Paznokcie wcale nie muszą być pomalowane. Jeśli nie lubimy pomalowanych paznokci, miejsce pracy nam na to nie pozwala czy też zwyczajnie nie mamy na to czasu, nie ma w tym nic złego. Niepomalowane, ale zadbane i równe paznokcie, są dużo bardziej eleganckie i estetyczne aniżeli zdarty lakier na paznokciach (niby pomalowane).

Krem do rąk

Najprostszym, niewymagającym czasu, łatwo dostępnym, a niestety często zapominanym środkiem do pielęgnacji skóry dłoni i paznokci jest krem do rąk. Warto wręcz wypracować w sobie nawyk, aby po każdym myciu rąk używać kremu, który przywróci im odpowiednią gładkość i nawilżenie. Ten mały i w ogóle nie czasochłonny zabieg , jest tak zwyczajny, a tak pomocny w pielęgnacji oraz walce z podrażnieniami.

Serum do dłoni

Jest bardziej skoncentrowane i ma działanie jeszcze bardziej nawilżające niż nawet najlepszy krem do rąk. Z jego pomocą w szybki sposób przywrócimy idealny wygląd, a jednocześnie odżywimy głębsze warstwy skóry dłoni.

Peeling złuszczający

Kiedy borykamy się z problemem chropowatych i pokrytych warstwą martwej już skóry dłoni warto zafundować sobie peeling złuszczający martwy naskórek perfumesco.pl . Dzięki temu zabiegowi przyspieszymy także procesy regeneracyjne skóry dłoni. Peeling domowego użytku to koszt kilku – kilkunastu złotych. Spokojnie możemy sobie więc na taki zabieg pozwolić bez uszczerbku dla naszego portfela.

Maseczka nawilżająca

Peeling złuszczający dobrze połączyć z odżywczą maseczką. Możemy wybrać takie kilku minutowe bądź takie, które trzymamy na swoich dłoniach kilka godzin. Dobrym rozwiązaniem jest wybór specjalnych nawilżających, regenerujących i przywracających blask rękawiczek, które najczęściej ubieramy do snu i zdejmujemy rano. Możemy także użyć zwykłych rękawiczek. Ich zadaniem jest bowiem utrzymanie maseczki na miejscu podczas gdy my smacznie śpimy oraz utrzymanie ciepła, gdyż wtedy maseczka działa najlepiej.

Akcesoria do paznokci

Tak jak wspomnieliśmy na samym początku zadbane dłonie to także wymodelowane, zadbane paznokcie bez suchych skórek w okół. Tutaj przede wszystkim efekty przynosi regularność i cierpliwość. Zabiegi te przyspieszymy za pomocą preparatów zmiękczających lub usuwających skórki. Do tego bezbarwna odżywka do paznokci przywracająca im blask i idealną teksturę, a także zapobiegająca nadmiernej łamliwości i rozdwajaniu się. Z pewnością także przydadzą nam się różnej grubości ziaren pilniki i polerki.

Tak jak w przypadku innych kosmetyków, pielęgnacja dłoni wymaga od nas regularności. Tylko wtedy kiedy będziemy powtarzać wszystkie te zabiegi (tak często jak wymagają tego nasze dłonie) jesteśmy w stanie osiągnąć pożądane rezultaty. Nasze problemy spowodowane suchymi i popękanymi dłońmi znikną.

Dodaj komentarz