Karmienie piersią w miejscu publicznym – jak zrobić to w sposób dyskretny i bez nerwów?

Karmienie piersią w miejscu publicznym – jak zrobić to w sposób dyskretny i bez nerwów?

Dla wielu mam, szczególnie tych, które urodziły swoje pierwsze dziecko, karmienie piersią w miejscu publicznym może wiązać się ze stresem oraz zawstydzeniem. Na szczęście można uniknąć nieprzyjemnych spojrzeń i bez stresu karmić w miejscu publicznym – najczęściej wystarczy tylko odpowiednia dobrana garderoba.

Karmienie poza domem jest konieczne w wielu sytuacjach. Nigdy nie wiadomo czy dziecko nie zgłodnieje podczas wizyty w restauracji, czy też spaceru. Nie zawsze też istnieje możliwość, aby udać się do specjalnego pokoju czy do domu, aby nakarmić maluszka i zaspokoić jego potrzeby. Zobacz, jak bezstresowo można nakarmić dziecko w miejscu publicznym i jak może Ci w tym pomóc dobrze dobrana sukienka.

Sukienki do karmienia piersią – wybawienie w wielu sytuacjach

Sukienki dla mam karmiących piersią nie różnią się zbyt wiele od tych, które może założyć każda inna kobieta. Swoim wyglądem przypominają one tradycyjne sukienki, jednak są od nich o wiele bardziej funkcjonale. Zazwyczaj posiadają one specjalne zakładki lub zamki, które umożliwiają szybkie wysunięcie piersi i przystawienie do niej głodnego dziecka. Co najlepsze obcy ludzie mogą nawet nie zauważyć, że właśnie karmisz, ponieważ sukienki zaprojektowane są w taki sposób, aby zapewnić mamie karmiącej jak największy komfort. Otwór nie jest zbyt duży, dlatego pozwala na odsłonienie tylko niezbędnej części ciała. Mama nie musi zsuwać z siebie pół ubrania, aby móc spokojnie nakarmić maluszka.

Ciekawym rozwiązaniem są sukienki z falbaną, pod którą ukryte jest wycięcie, przez które można wyjąć pierś. Cała procedura zajmuje parę sekund, więc przypadkowe osoby mogą nawet nie zauważyć, że właśnie szykujesz się do karmienia. Nie będziesz też czuć skrępowania tym, że musisz nakarmić swoje dziecko na zewnątrz. Sukienki do karmienia mogą być naprawdę ładne, do wyboru jest wiele wzorów, kolorów, krojów i rozmiarów.

Dyskretne karmienie w miejscu publicznym

Mając na sobie specjalną sukienkę do karmienia, nie będziesz na siebie zwracać zbędnej uwagi. Tego typu ubranie powinno znaleźć się w szafie każdej mamy, ponieważ może się przydać podczas wyjazdów i dłuższych wyjść na miasto razem z maluszkiem. Sukienki wykonane są z przyjemnych i dobrych gatunkowo materiałów, dzięki czemu posłużą Ci przez lata. Kolor czy też print na sukience będzie wyglądał dobrze nawet po wielu praniach, jeśli wybierzesz produkt dobrego producenta.

Dodaj komentarz