Wysłanie deklaracji za pomocą programu do pit 37.

Wysłanie deklaracji za pomocą programu do pit 37.

Początek każdego nowego roku kalendarzowego, przypomina nam również o rychłym obowiązku rozliczenia swoich podatków. Jeszcze kilka lat temu wymagało to udania się do swojego urzędu skarbowego i złożenia pisemnych deklaracji podatkowych. Dzisiaj, na całe szczęście, taka wycieczka nie jest już konieczna. Dostępne są bowiem specjalne aplikacje, które umożliwiają nam rozliczenie się z podatków, bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy jedynie komputer lub telefon z dostęp do sieci internetowej i kilka minut wolnego czasu.

Kreator tworzenia formularzy

Jednym z najpopularniejszych formularzy, po który sięgają podatnicy jest pit 37. To właśnie na tym druku można rozliczyć wszystkie swoje przychody pochodzące z pracy. Aby dokonać tego szybko i sprawnie, warto wykorzystać program do pit 37Kiedy tylko otrzymamy od pracodawcy informacje na temat naszych rocznych zarobków, w postaci pit 11, możemy zabrać się do wypełniania deklaracji. Program do pit 37 działa w sposób bardzo intuicyjny. Nie trzeba być specjalistą od komputerów, by dokonać takiego rozliczenia. To co najbardziej istotne, to fakt, że program do pit 37 krok po kroku przeprowadza nas przez całą procedurę wystawienia swojej deklaracji, a następnie wysłania jej do odpowiedniego urzędu skarbowego. Program posiada specjalny kreator, dzięki któremu żadne pole i żadna wartość nam nie umknie, znacząco minimalizuje to więc ryzyko popełnienia błędu przy rozliczeniu, co niestety często zdarzało się w przypadku tradycyjnych druków, wypełnianych ręcznie.

Potwierdzenia i korekty pit 37

Wiele osób może się obawiać, że w wyniku jakiegoś błędu formularz nie trafi w odpowiednie miejsce i trzeba będzie liczyć się z przykrymi konsekwencjami skarbowymi. Nic bardziej mylnego. Program do pit 37, który wypełnimy na swoim komputerze lub telefonie, a następnie dokonamy wysyłki do konkretnego urzędu, natychmiast wyśle nam UPO, czyli tak zwane Urzędowe Potwierdzenie Otrzymania. Ten dokument gwarantuje nam, że pit został złożony poprawnie. Musimy przechowywać go przez okres co najmniej 5 lat, ponieważ w tym czasie urząd skarbowy może przeprowadzić kontrolę u podatnika. Jeśli na naszym formularzu pojawią się jakieś błędy, program do pit 37 umożliwia nam również złożenie stosownej korekty. Mamy możliwość nie tylko złożenia swojej deklaracji podatkowej, ale również, w ramach dokonania rzeczowych poprawek, złożenia szybkiej korekty pit 37. Warto więc skorzystać z tego narzędzia, bo skutecznie ułatwia nam wypełnienie corocznego obowiązku podatkowego.

Dodaj komentarz