Czy mój dom jest nawiedzony?

Czy mój dom jest nawiedzony?

Skąd wiesz czy to uporczywe stukanie w ścianach to oznaka wadliwej instalacji hydraulicznej, a nie złośliwy duch? Oto niektóre oznaki nawiedzenia

Słychać kroki w korytarzu na piętrze, gdy wiesz, że nikogo nie ma w domu. Drzwi zatrzaskują się niewytłumaczalnie. Rzeczy znikają i pojawiają się. Światło włącza się samoistnie. Czujesz charakterystyczny dziwny zapach w powietrzu.

Mogą to być sygnały, że twój dom jest nawiedzony. Prawdziwe nawiedzenia są raczej rzadkim zjawiskiem. Trudno też ustalić, czy dziwne zjawiska występujące w Twoim domu mogą być spowodowane nawiedzeniem. Po pierwsze, nikt tak naprawdę nie wie, czym “prawdziwe” nawiedzenie jest – co je wywołuje i jak się zaczyna. Istnieje wiele teorii.

Znaki nawiedzenia

Pierwszym krokiem jest ustalenie, czy naprawdę mamy uzasadniony przypadek nawiedzenia. Nie wszystkie obserwacje są takie same i mogą wykazywać różne zjawiska. Niektóre nawiedzenia to pojedyncze zjawiska – takie jak np. zatrzaskiwanie drzwi, inne występują wielokrotnie – podczas gdy inne składają się z wielu różnych zjawisk, od dziwnych odgłosów do prawdziwych objawień.

Oto lista zjawisk, które mogą wskazywać, że dom jest nawiedzony:

 Niewyjaśnione hałasy – kroki na schodach, pukania, uderzenia,  dźwięk skrobania, dźwięki upadku. Czasami  mogą być subtelne, a czasami mogą być dość głośno.

Otwieranie i zamykanie drzwi, szaf i szafek – najczęściej te zjawiska nie są widoczne bezpośrednio. Doświadcza się albo słyszy różne dźwięki otwierania i zamykania drzwi  lub zastaje się je w innym położeniu niż były. Tyczy się to również mebli, jak i krzeseł. Jednak większość przypadków można racjonalnie wytłumaczyć.

Włączenie i wyłączanie się  światła – zjawiska te są rzadko spotykane.  Światła włączają się  lub wyłączają, gdy wiemy, że pozostawiliśmy je w odwrotnym położeniu. Zjawisko występuje również z  telewizorami, radiem  i innymi zasilanymi elektrycznie elementami.

Przedmioty znikają i pojawiając się – to zjawisko, które nazywamy “Dopler Effect” (DOP = Disappearing Object Phenomenon). Charakterystyczne dla tego zjawiska jest znikanie przedmiotów codziennego użytku – na przykład znikające klucze samochodowe – które z reguły kładziesz zawsze w tym samym miejscu. Po jakimś czasie, klucze znajdują się – dokładnie w tym miejscu, gdzie zazwyczaj je kładziesz. To tak, jakby przedmiot był “wypożyczony” przez kogoś lub coś na krótki czas, a potem został zwrócony.

Niewyjaśnione cienie – obserwuj ulotne kształty i cienie, widziane zazwyczaj kątem oka. Wiele razy, cienie mają formy człowieka, a innym razem, są mniej podobne lub małe.

Dziwne zachowania zwierząt domowych – psy, koty lub inne zwierzęta zachowują się dziwnie. Psy mogą szczekać na coś niewidzialnego, czołgać się bez wyraźnego powodu lub odmówić wejścia do pomieszczenia. Koty mogą wydawać się “oglądając” coś przechodzącego przez pokój. Zwierzęta mają ostrzejsze zmysły niż ludzie, wielu badaczy uważa, że ​​ich zdolności parapsychiczne mogą być bardziej rozwinięte.

Uczucie że jesteś obserwowany – nie jest niczym niezwykłym – uczuciem, które może być przypisane do wielu rzeczy, ale również może mieć paranormalne źródło jeśli uczucie konsekwentnie występuje w określonej części domu w określonym czasie.

Poczucie dotknięcia – uczucie bycia obserwowanym to jedna sprawa, a uczucie że jest się dotkniętym to zupełnie inna sprawa. Niektórzy ludzie czują jak coś przechodzi obok nich, dotyka ich włosy lub kładzie “rękę” na ramieniu. Niektórzy czują delikatne pchanie lub przesuwanie.

Szepty i krzyki – stłumione głosy, szepty i płacz. Czasami jest to muzyka z jakiegoś nieznanego źródła. Zjawisko to, uzyskuje większą wiarygodność, gdy więcej niż jedna osoba widzi i słyszy to samo w tym samym czasie.

Miejsca zimne lub gorące – zimne miejsca domu są to klasyczne i normalne zjawiska, ale każdy przypadek zauważalnej zmienności temperatury bez dostrzegalnych przyczyn może być dowodem.

Niewyjaśnione zapachy – może to być wyraźna woń perfum lub wody kolońskiej, której nie używa żaden domownik. Zjawisko to pojawia się i znika bez wyraźnego powodu i mogą mu towarzyszyć inne zjawiska, takie jak cienie, głosy lub zjawiska psychokinetyczne. Nieprzyjemny zapach może zdarzyć się w ten sam sposób.

Rzadsze wciąż są bardziej ekstremalne zjawiska, z których niektóre zostały nazwane jako zjawiska poltergeistowe. Mogą być dość mocnym dowodem prawdziwego nawiedzenia:

Przenoszące się lub lewitujące przedmioty – talerze ślizgają się po stole, obrazy lecące ze ścian, trzaskanie drzwi z wielką siłą, meble przesuwając się po podłodze.

Atak fizyczny – zadrapania, klepnięcia i mocne kopnięcia. Ten rodzaj osobistego ataku jest bardzo rzadki, ale oczywiście bardzo niepokojące.

Inne fizyczne dowody – niewyjaśnione napisy na papierze lub ścianami, ślady rąk czy ślady nóg.

Objawienia – są fizyczną manifestacją ducha lub zjawy. Zjawiska te są bardzo rzadkie i mogą przybierać różne formy: mgły lub tworzące pewnego odróżnienia mgły w kształcie ludzkich postaci, przezroczyste ludzkie postacie, które znikają szybko i najrzadziej – ludzkie postacie, które wyglądają jak prawdziwe i stałe. Jak każda żyjąca osoba, ale znikają nawet wtedy gdy są obserwowane.

Dodaj komentarz