Wyjątkowe właściwości kremów wytwarzanych na bazie gliceryny

Wyjątkowe właściwości kremów wytwarzanych na bazie gliceryny

Jeśli obawiasz się oznak starzenia i chcesz zapobiegać zmarszczkom lub je redukować, nie zaniedbuj wagi nawilżenia. Jednym z sekretów młodej, zwartej, stonowanej i świetlistej skóry jest gliceryna, czyli glicerol, który pomaga przez długi czas utrzymać nawilżenie skóry, a tym samym spowalnia pojawianie się oznak starzenia.
Gliceryna pomaga stymulować odnowę komórek i z tego powodu jest składnikiem wielu kosmetyków do pielęgnacji skóry i włosów. Ze względu na zdolność przyciągania wody gliceryna jest również wykorzystywana do wytwarzania produktów farmaceutycznych.
Gliceryna w temperaturze pokojowej jest lepką, gęstą, bezbarwną cieczą, którą można zmieszać z wodą, alkoholem i acetonem. Można ją uważać za produkt uboczny procesu zmydlania tłuszczów lub hydrolizy. W tym drugim przypadku jest najpierw zatężana i oczyszczana w celu usunięcia resztkowych kwasów tłuszczowych i zanieczyszczeń.
Początkowo glicerynę pozyskiwano wyłącznie z przeróbki tłuszczu zwierzęcego, ale z czasem odkryto również źródła pochodzenia roślinnego, wśród których szczególnego znaczenie nabiera rzepak.
Cechą wyróżniającą glicerynę w kosmetykach jest jej zdolność do wchłaniania wilgoci z otoczenia oraz właściwości zmiękczające. Jest ona szeroko stosowana w kosmetykach i farmaceutykach, ponieważ jest w stanie aktywować inne składniki aktywne zawarte w kremach kosmetycznych, wzmacniając ich działanie.
Wśród produktów na bazie gliceryny, które mogą pomóc zachować młodość skóry, są środki nawilżające. Dobre codzienne nawilżenie jest bowiem niezbędne dla skóry, która każdego dnia traci wilgoć, minerały i witaminy. Niedobory te ułatwiają atakowanie skóry przez czynniki atmosferyczne, zanieczyszczenia, ale także stres, z jakim na co dzień borykają się wszystkie kobiety.
Kremy na bazie gliceryny, dzięki zdolności tych ostatnich do przyciągania wilgoci, pozwalają na ciągłe nawilżanie skóry. W ten sposób skóra jest odżywiona i nawilżona, pozostaje elastyczna i młoda, także dzięki składnikom aktywnym, witaminom i solom mineralnym, którymi jest wzbogacona. Dla każdego rodzaju skóry można znaleźć własny krem nawilżający wzbogacony gliceryną.
Jeśli masz suchą skórę, Twoje potrzeby nawodnienia wzrastają i konieczne jest odpowiednie przygotowanie, ponieważ w porównaniu ze skórą normalną skóra sucha jest delikatniejsza i bardziej narażona na podrażnienia.
Glicerynowy krem do cery wrażliwej działa ochronnie, nawilżająco i rozświetlająco na twarz. Wzmocniona zostaje zdolność skóry do zatrzymywania wody, co zapewnia optymalne nawilżenie przez cały dzień. Witamina E z kolei przeciwdziała działaniu wolnych rodników, które są odpowiedzialne głównie za przedwczesne starzenie się skóry, chroniąc w ten sposób skórę przed objawami starzenia, które nieodwracalnie rozwija się na twarzy.
Jeśli masz skórę normalną lub mieszaną, nie należy używać kremu do skóry suchej, ponieważ może stać się mniej efektywny dla błyszczącej skóry, która nie wytrzyma makijażu. Ten rodzaj cery potrzebuje odpowiedniego nawilżenia i filtra UV. W takim przypadku trzeba zastosować krem matujący. Wystarczy użyć niewielkiej ilości produktu dobrze rozprowadzonego na twarzy, a na efekty nie trzeba długo czekać, w rzeczywistości od razu poczujesz świeżą i zwartą skórę, a z czasem zobaczysz, że jest ona bardziej elastyczna i promienna.
Jeśli masz ponad 45 lat, a na twarzy zaczynają pojawiać się oznaki starzenia, poszukaj odpowiedniego nawilżającego kremu przeciwzmarszczkowego. W rzeczywistości wraz z wiekiem zdolność do zatrzymywania wody zmniejsza się bardziej, a wynikające z tego odwodnienie prowadzi do pojawienia się pierwszych zmarszczek. Aby przeciwdziałać oznakom starzenia, wystarczy, że wybierzesz krem wzbogacony gliceryną. Jego bogaty skład, który oprócz utrzymania nawilżenia skóry, widocznie spłyca zmarszczki i odbudowuje powierzchnię skóry. Niezależnie od tego, jaki krem zdecydujesz się wypróbować, pamiętaj, że aby uzyskać pożądany efekt, należy go dobrze rozprowadzić i wmasować, aż do całkowitego wchłonięcia. Krem należy nakładać na idealnie oczyszczoną twarz, tak aby pory były wolne od zanieczyszczeń, a krem mógł dotrzeć do głębszych warstw naskórka i głębiej go odżywić.

Dodaj komentarz