Domowe (i skuteczne) sposoby na cellulit

Domowe (i skuteczne) sposoby na cellulit

Czy nie masz czasem wrażenia, że twoje życie dosłownie kręci się wokół walki z cellulitem? Jeżeli tak właśnie jest, najwyższa pora raz i dobrze się z nim rozprawić. Nie musisz jednak wcale zapisywać się od razu na drogie zabiegi kosmetyczne i wydawać olbrzymie pieniądze na te wszystkie masaże czy inne antycellulitowe kuracje. Postaw po prostu na domowe sposoby na cellulit, które są równie skuteczne. Możesz zacząć z nich korzystać właśnie teraz. Nie ma zresztą na co czekać. Po przeczytaniu poniższego tekstu ustal więc swój plan działania i trzymaj się go przynajmniej przez jeden miesiąc – osiągnięte w tym czasie efekty na pewno solidnie zmotywują się do dalszej walki z pomarańczową skórką. Jeżeli tym razem nie dasz jej za wygraną, ona wkrótce rzeczywiście zniknie i już nigdy więcej się nie pojawi.

Te domowe metody polegają przede wszystkim na właściwym pielęgnowaniu ciała. Od teraz jeszcze bardziej się na nim skoncentruj. Skup się na swoim problemie i spróbuj dopasować do niego właściwe preparaty kosmetyczne. Będą to oczywiście kosmetyki na cellulit. Jak najbardziej możesz je kupić, bo takich gotowych produktów jest na rynku do wyboru całe mnóstwo, ale możesz też zrobić je sama – skoro mają to być domowe sposoby, warto tu wspomnieć o naturalnej pielęgnacji. Rewelacyjnym działaniem antycellulitowym wykazuje się chociażby kawowy peeling. Aby go wykonać, musisz po prostu wymieszać kilka łyżek fusów z niewielką ilością oliwy z oliwek i ewentualnie odrobiną zwykłego cukru (jeżeli chcesz, by peeling był mocniejszy i efektywniej ścierał martwy naskórek). Do tak przygotowanego preparatu możesz jeszcze dodać niewielką ilość żelu pod prysznic, aby lepiej się on pienił. Kawowym peelingiem masuj całe ciało w wannie lub pod prysznicem, koncentrując się na partiach objętych cellulitem. Wykonuj na nich okrężne ruchy, po czym spłucz resztki peelingu chłodną wodą. Zimny prysznic dodatkowo pobudzi twoje krążenie. Skóra momentalnie się napnie i wygładzi.

Żadna pielęgnacja nie zagwarantuje ci jednak jakichś niesamowitych efektów, jeżeli wciąż będziesz zaśmiecać swoje ciało bezwartościowymi produktami spożywczymi. Zmień zatem swoją dietę. Nie ma chyba lepszej metody na walkę z cellulitem od prowadzenia zdrowego trybu życia. Najważniejsze jest to, abyś w swoim jadłospisie ograniczyła ilość tłuszczu (przede wszystkim tego nasyconego) oraz ilość cukru. Tych dwóch składników staraj się unikać. Oczywiście nienasycone kwasy tłuszczowe są potrzebne twojemu zdrowiu, jednakże to nie znaczy, że możesz objadać się mięsem od rana do wieczora. Warzywa i owoce spożywaj natomiast bez ograniczeń, jeżeli nie masz problemów z wagą. Dbaj o to, by na twoim talerzu zawsze było kolorowo i bogato. Skuteczne sposoby na cellulit często uwzględniają także picie większej ilości wody. A jest to prawda. Zwłaszcza cellulit wodny, z którym wiele kobiet ma do czynienia, może brać się właśnie z picia niedostatecznej dla danego człowieka ilości wody.

Po trzecie – ćwicz. Skoro już zainwestowałaś w kosmetyki na cellulit albo nawet zaczęłaś sama je robić i regularnie z nich korzystać, a oprócz tego całkowicie zrewolucjonizowałaś swoją dietę, nadeszła pora na polubienie się z aktywnością fizyczną. Patrząc na obcą kobietę, na pewno sama potrafisz stwierdzić, czy jest ona osobą aktywną. Wysportowani ludzie wyglądają lepiej od tych, których jedyną rozrywką w ciągu dnia jest oglądanie telewizji. Trening to klucz do zadbania o swoje ciało i najprostsza droga do pozbycia się cellulitu. Zakochaj się zatem w aktywności fizycznej. Pamiętaj przy tym, by uprawiać dyscypliny sportowe z miłości do swojego ciała. Trening nie musi być wcale wymagający. Jeżeli nie lubisz zbyt intensywnych form aktywności fizycznej, zapisz się na spokojne zajęcia jogi bądź rozciągający pilates. Po wykonanych ćwiczeniach możesz od razu wziąć sobie jeszcze zimny prysznic i zastosować ulubione kosmetyki na cellulit. Przy takim postępowaniu pomarańczowa skórka nie będzie mieć z tobą żadnych szans!

Dodaj komentarz